Facebook Google+ Twitter

"Nikt nie będzie mówił, co mam robić" -wywiad z Michałem Pirogiem

Tańczy, układa choreografie, prowadzi programy telewizyjne. Niedawno wydał książkę "Chcę żyć" i już pracuje nad kolejnymi projektami. O show-biznesie mówi, że to marny świat. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani-nam nieznani" był Michał Piróg

Tancerz, choregraf i prowadzący programów telewizyjnych Michał Piróg gościł w redakcji W24 / Fot. W24Jego życie zawodowe już od lat kręci się wokół tańca i telewizji - występuje, układa choreografie, prowadzi różne programy, czasem zasiada w jury. On jednak nie chce definiować się poprzez swoją pracę. "Człowiek szukający i błądzący, ciekawy tego, co przyniesie jutro" - mówi o sobie Michał Piróg. Jednak mimo kalendarza wypełnionego po brzegi, zapytany o to, czy jest zadowolony z miejsca, w którym jest obecnie, odpowiada, że w jego życiu jest teraz niebezpiecznie zwyczajnie.

Niedawno na rynku ukazała się jego książka "Chcę żyć", o której głośno zrobiło się jeszcze przed jej premierą. "Gdy otrzymałem propozycję napisania książki, na początku odmówiłem, gdyż nie widziałem w tym sensu" - przyznaje tancerz. Jednak po długich rozmowach ze współautorką Izą Bartosz oraz wydawnictwem, wyklarował się pomysł napisania opowieści o uniwersalnych sprawach przedstawionych przez pryzmat jego życia i na tę koncepcję się zgodził. "W tej książce opisane zostało to, z czym borykają się ludzie, którzy odbiegają od tak zwanej normy" - wyjaśnia Michał Piróg. "Można być bowiem wyrzuconym poza margines, ale wcale nie trzeba się z tym zgadzać" - dodaje.

Gościem W24 w ramach cyklu W maju tancerz odbył serię spotkań autorskich w wielu polskich miastach. "Zastanawiałem się przez chwilę, jak to będzie wyglądało i bałem się trochę, że wszyscy pójdą tropem sensacji" - wyznaje Michał Piróg. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Na spotkaniach pojawiło się wiele osób, dla których książka była jedynie punktem wyjścia do głębszych rozmów o pewnych problemach i tym, co można zrobić, żeby je rozwiązać. "Wychodziliśmy na głębokie morze i dyskutowaliśmy" - wspomina choreograf. Co więcej, cały czas dostaje mnóstwo wiadomości od czytelników, którzy dziękują mu za napisanie "Chcę żyć".

Mimo że obecnie mówi się o nim głównie w kontekście książki, to u niego bardzo dużo dzieje się zawodowo i niebawem światło dzienne ujrzą jego kolejne projekty. Właśnie rozpoczął nagrania do kolejnej edycji programu "Top Model", cały czas gra jako DJ w kolektywie "Pierogi z Serem", wkrótce też nagrywać będzie film dokumentalny oraz odcinek pilotażowy swojego nowego programu, a w listopadzie wyjeżdża na misję pokojową do Nepalu.

Obejrzyj cały wywiad z Michałem Pirogiem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.