Facebook Google+ Twitter

Nikt nie będzie wkopywać rury

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 07:22

"Nasz Dziennik" dowiedział się, że w zezwoleniu wydanym przez Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii w Hamburgu dotyczącym budowy gazociągu Nord Stream w niemieckiej strefie ekonomicznej nie ma klauzuli o konieczności wkopania rury w dno Bałtyku. To oznacza, że postulaty Warszawy mające zabezpieczyć drożność torów wodnych prowadzących do Szczecina i Świnoujścia, nie zostały uwzględnione.

Christian Dahlke z Urzędu Żeglugi i Hydrografii powiedział gazecie, że nie uzależniono wydania zgody na położenie rury na dnie Bałtyku od jej wkopania i nie zlecono też szukania innego toru dla gazociągu.

Dahlke przyznał, że problem ewentualnego utrudnienia w wyniku położonych na dnie morza rur gazociągu dla polskich portów Szczecin i Świnoujście został zgłoszony przez polską stronę i był przez Niemców omawiany. Jednak, zgodnie z wydanym zezwoleniem, koncern Nord Stream w niemieckiej strefie ekonomicznej ma zgodę na instalację rur po prostu na dnie Bałtyku. Dotyczy to także miejsca, w którym gazociąg będzie krzyżował się z drogą morską do polskich portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.