Facebook Google+ Twitter

Nikt nie chce kupić blaszaka po KDT. Będzie kolejny przetarg

Żadna firma nie zgłosiła chęci przystąpienia do przetargu o halę kupiecką. Niebawem warszawski ratusz ogłosi kolejny przetarg i już zapowiada, że obniży cenę. Tylko, czy ktoś będzie chętny?

Kupiecki Dom Towarowy. / Fot. Piotr Panfil Jak donosi Gazeta Wyborcza Stolica, żadna firma nie chce kupić Kupieckiej Hali Towarowej, która znajduje się na pl.Defilad w Warszawie.

Nabywca, który zakupiłby halę musiałby w ciągu 150 dni zburzyć budynek i wywieźć pozostałości z miejsca, w którym się ona znajdowała. Urząd Miasta w połowie września ogłosił przetarg, lecz właściciel się nie znalazł. "Cena wynosiła niemal 10 mln zł (bez kilku tysięcy)", czytamy w gazecie.

Hala KDT mierzy 170 metrów długości, a powierzchnia wynosi 13,5 tysiąca metrów kwadratowych. W środku znajduje się około 600 boksów i m.in. kilkaset lamp, klimatyzatory, czy też centrala telefoniczna.

Jak czytamy dalej, w drugim przetargu cena może spaść nawet o 50 procent. Dlatego też firmy czekają właśnie na ten moment. Nowy przetarg zostanie rozpisany w ciągu siedmiu dni roboczych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Proponuje oddać go w ręce złomiarzy. Tydzień, dwa i będzie pusto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.