Facebook Google+ Twitter

Nikt nie chce kupić LOT-u? Swoje oferty wycofują kolejni przewoźnicy

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" brakuje chętnych na zakup naszego narodowego przewoźnika. Skarb Państwa, który zamierzał sprywatyzować linie twierdzi, że jest inaczej. Nie zdradza jednak szczegółów.

Jak podaje "Dziennik gazeta Prawna" brakuje chętnych na zakup naszego narodowego przewoźnika. / Fot. Fot. Mariusz Michalak Skarb Państwa podawał w marcu, że są około cztery podmioty, które przymierzają się do zakupu PLL LOT. Sytuacja się jednak zmieniła.

- Odpadła Lufthansa; British Airways wybrały sobie na partnera w naszej części Europy Air Berlin; Turkish Airlines przestraszyły się drastycznych procedur, jakich wymaga Bruksela przy przejęciu unijnego przewoźnika - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Zrezygnował także Air China. Ostatecznej decyzji nie podjął jeszcze Air France KLM. Niestety Francuzi chcą, aby w Polsce zostal zbudowany centralny port lotniczy, który zostałby przekształcony w hub międzykontynentalny.PLL LOT powstały 1 stycznia 1929 roku, z połączenia wszystkich działających w kraju linii lotniczych. / Fot. Fot. Mariusz Michalak

Skarb Państwa zaznacza, że są jeszcze dwaj inwestorzy branżowi i dwaj finansowi. Nie podaje jednak szczegółów. Choć Marcin Piróg, prezes PLL LOT twierdzi, że przewoźnik po czterech miesiącach 2011 roku poprawił swój wynik, to i tak w ogólnym rozrachunku LOT wciąż odnotowuje stratę.

Prywatyzacji nie sprzyjają także wysokie ceny ropy na światowych rynkach. Szacuje się, że zyski przewoźników mają spaść z 18 mld dol do czterech. Oznacza to że i ten rok LOT zakończy prawdopodobnie stratą.

PLL LOT powstały 1 stycznia 1929 roku, z połączenia wszystkich działających w kraju linii lotniczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Widzę, że sporo tu osób z tradycyjnym przekonaniem, że co polskie to be. (Nie może stanowić konkurencji bo polskie, nie jest dobrej jakości bo polskie, upadnie bo polskie i tak dalej...) A potem tylko narzekacie, że wszystko w tym kraju wyprzedane za granicę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
...
  • ...
  • 28.06.2011 18:06

Grzegorz Wink Wczoraj 13:33

grzesiu, coś ci się popier...
Gdyby LOT był konkurencją już by go wykupili. a ponieważ nie jest, to chromolą.

prowincjonalnych latawców i szybowców nikt się nie boi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupuje się towary dobrej jakości. Te z wadami czekają do upadku. Nikt z poprzedników specjalnie nie uzdrawiał lotu. Belka, Bartoszewski byli w Radzie Nadzorczej a czy ich pobyt poprawił panującą tam sytuację?
Obecny Przewodniczący Rady Nadzorczej zrezydnował z funkcji. O czym to świadczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że nie kupują bo jeszcze by przejęli i zamknęli po prostu żeby nie mieć konkurencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że głównym powodem kłopotów nie jest walka rynkowa ale polska administracja typu Urząd Lotnictwa Cywilnego. Inwestorzy przerazili się bałaganu i niefrasobliwości urzędników...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.