Facebook Google+ Twitter

Nikt nie chce latać rządowymi samolotami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 07:29

Piloci rządowych samolotów nie chcą latać tymi maszynami - pisze "Dziennik". Gazeta informuje, że stan dwóch Tu-154 i czterech jaków 40, którymi latają politycy, jest katastrofalny.

Pułkownik Tomasz Pietrzak, dowódca pułku lotnictwa, odpowiedzialnego za przeloty VIP-ów, mówi, że zamierza odejść w sierpniu, po 23 latach służby. Jak tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem", główną przyczyną rezygnacji jest przestarzały sprzęt. Podkreśla przy tym, że tylko w tym roku z pułku odeszło siedem osób, a sześć kolejnych złożyło wypowiedzenia.
W ostatnich latach rządowe samoloty wielokrotnie miały awaryjne lądowania. Dlatego od kilkunastu lat trwają próby wymiany rządowych maszyn. Ostatni przetarg na samoloty został odwołany w czerwcu ubiegłego roku.
"Dziennik" pisze, że trwają prace nad nowym przetargiem, który zapowiedział minister obrony Bogdan Klich. Brakuje jednak decyzji politycznej. Minister Tomasz Arabski, odpowiedzialny za sprawę w Kancelarii Premiera, jest zwolennikiem zakupu trzech maszyn, MON chce przynajmniej czterech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.