Facebook Google+ Twitter

"Nikt nie jest doskonały", ale każdy zasługuje na miłość

O tym, iż spektakl "Nikt nie jest doskonały" wart jest obejrzenia, świadczą nie tylko pochlebne recenzje, ale i wielkie nim zainteresowanie. Chętnych widzów było tak wielu, że przedstawienie rozpoczęło się z opóźnieniem.

Plakat ze spektaklu "Nikt nie jest doskonały" / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikW chwili, gdy zabrzmiał dzwonek, zaledwie połowa sali była wypełniona widownią, pozostała część miłośników teatru tkwiła bowiem w gigantycznej kolejce po bilet.

Na szczęście opóźnienie, zrekompensowane zostało możliwością dogłębnego zaznajomienia się ze scenografią, niekonwencjonalną, wirtualną podróżą po Londynie i dynamiczną, głośną muzyką, która sugerowała, iż zgodnie z opisem, spektakl, który lada moment się rozpocznie, "to szaleństwo nieprawdopodobnych sytuacji i komicznych dialogów".

Fragment październikowego repertuaru Teatru Komedia / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikZdaniem rodziny, życie Leonarda jest nudne. Czas upływa mu na samotnym wychowywaniu dorastającej córki, prowadzeniu domu, niańczeniu starego, choć pełnego wigoru ojca i wykonywaniu jakże monotonnej pracy statystyka. Opuszczony przez żonę bohater nie podziela jednak tej opinii, czuje się spełniony, gdyż każdą wolną chwilę, w tajemnicy przed swą familią, poświęca swej pasji - pisaniu.

Powieści, których jest autorem, to płomienne romanse, w których wyraża tęsknotę za idealną miłością, której w skrytości serca bardzo pragnie, lecz o którą nie potrafi zabiegać. Jego twórczość nie cieszy się jednak uznaniem krytyki. Powieści trafiają do kosza, a treść napływających maili sugeruje, iż ten rodzaj literatury, to dział zarezerwowany wyłącznie dla kobiet.

Po kolejnym odrzuceniu romansu, zdesperowany Leonard wpada na genialny pomysł, dzięki któremu, jego powieść „Spotkajmy się w St. Albans”, napisana pod pseudonimem Myrtle Banbury trafia do rąk Harriet Copeland, redaktor naczelnej wydawnictwa "Miłość Jest Wszędzie".

Pani redaktor jest zachwycona. Powieść zawiera bowiem wszystko to, czego oczekuje: emocjonujące wątki i namiętne dialogi pisane... kobiecym językiem miłości. Bez wahania, postanawia powieść wydać, a autorce przyznać pokaźne honorarium.

I w tym miejscu wszystko zaczyna się komplikować. Spanikowanemu Leonardowi nie pozostaje nic innego, jak na potrzeby dalszych rozmów i promocji powieści, włożyć sukienkę, biżuterię, perukę, szpilki i przeistoczyć się w kobietę. Czy przebiegła Pani redaktor zdoła wyczuć intrygę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To nie mój tytuł, recenzji przybywa , jak grzybów po deszczu, więc pewnie coś Pan pomylił:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2012 17:39

wolałem pierwszy tytuł: Nikt nie jest doskonały ale miłość jest wszędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A z drugą częścią tytułu się Pan nie zgadza? czemu? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2012 16:09

Zgadzam się z pierwszą częścią tytułu recenzji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.