Facebook Google+ Twitter

Nikt nie pozbawił Armstronga tytułów! Lance nadal je ma

Lance Armstrong stracił wszystkie dotychczasowe tytuły. Tak ogłosiły w piątek prawie jednomyślnie polskie media. Sęk w tym, że kolarzowi nikt żadnych zwycięstw nie odebrał.

Screen jednego z artykułów / Fot. screenMedialna burza wokół Lance Armstronga powinna być przestrogą dla dziennikarzy. Otóż nie wszystko, co się słyszy na konferencji prasowej bądź czyta w komunikatach, jest prawdą objawioną. A za taką prawdę polskie media przyjęły oświadczenie wydane przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA), która poinformowała o pozbawieniu Armstronga wszystkich siedmiu zwycięstw w Tour de France. Polskie media zaczęły się prześcigać w jak najbardziej emocjonalnym opisywaniu tego zdarzenia. TVN24 porównało przypadek kolarza do sytuacji kanadyjskiego lekkoatlety Bena Johnsona, który stracił złoty medal igrzysk olimpijskich. Ogłaszając, że to największa afera dopingowa od tamtego czasu. Radosław Leniarski na sport.pl napisał o upadłej ikonie sportu, która niebawem sięgnie bruku. Na wszystkich z większych portalach gazet widniał nagłówek w stylu "Armstrong pozbawiony tytułów". Można by powiedzieć, jedna z wielu wiadomości dnia. Sęk jednak w tym, że Armstrongowi tytułów nikt nie odebrał.

USADA nie ma bowiem żadnych możliwości, by tytuły kolarzowi odebrać. Może ona jedynie wystąpić z takim wnioskiem do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Ta w całej sprawie stanowiska, jak do tej pory, nie zabrała. Czeka na dowody winy kolarza, które ma przekazać jej USADA. Nie chcę tutaj rozwodzić się nad tym czy Armstrong rzeczywiście stosował doping czy nie. Tutaj odsyłam do tekstu Roberta Wojteczka. Chodzi o to, że dziennikarze dali się wmanipulować w prywatną rozgrywkę, jaką od kilku lat prowadzi prezes USADA z Lancem Armstrongiem. Być może oświadczenie Amerykańskiej Agencji Antydopingowej miało na celu odwrócenie uwagi od pozwu, jaki przeciwko niej złożyli ostatnio prawnicy Armstronga. To tylko przypuszczenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Iskra
 • Iskra
 • 26.08.2012 15:21

Trafiają się dobrzy dziennikarze gdzieś na końcu tej drabiny medialnej. Tylko pozostają anonimowi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max Kolonko
 • Max Kolonko
 • 26.08.2012 13:52

Polscy dziennikarze są słabi. Nie chce im się pracować. Liczą na łatwą kasę na szybko. Po co dociekać prawdy za to nikt im nie płaci. Dostają kasę za linijkę tekstu.

Znacie jakiegoś dobrego dziennikarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
bartoszcze
 • bartoszcze
 • 26.08.2012 10:38

Autor chyba nie wie, że powództwo Armstronga przeciwko USADA zostało oddalone. Po tym, jak zostało oddalone, Armstrong powiedział, że nie będzie się dalej odwoływać, co oznacza, że decyzja uznająca go za dopingowicza obowiązuje na stałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia
 • Kasia
 • 26.08.2012 09:48

Nie wiem czy brał czy nie. Pewnie nigdy się tego w 100% nie dowiemy. Ale po co? Po co legendzie odbierać te wszystkie tytuły, po prostu ją niszczyć? On jest przykładem dla wielu młodych,a teraz co mają powiedzieć? Że wzorują się na oszuście? Ja sama chyba wolałabym nie wiedzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
skubany
 • skubany
 • 26.08.2012 09:24

Gdyby to był zawodnik z innego kraju to już dawno byłoby pozamiatane, tytuły i zaszczyty wszelkie leżały by w koszu......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 25.08.2012 23:32

polskie, rządowe media kłamią?

toż to normalka.

zdziwiłbym się gdyby nie kłamały czyli gdyby byłaby anormalka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie to zastawia u kogo w kieszeni siedzi ta agencja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby starożytni oglądali na czym polegali dzisiejszy sport.... (na wymyślaniu specyfików wspomagających, których nie można wykryć, a jeśli się wykryje... No cóż, to znaczy, że trzeba zrobić jeszcze lepszy!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.