Facebook Google+ Twitter

Nim zapłonie Wielki Ogień

Jeszcze tylko do 14 maja Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przyjmuje zgłoszenia do II edycji Festiwalu Bluesowo- Rockowego im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień 2008".

Mira Kubasińska podczas jednego z ostatnich koncertów w Ostrowcu Świetokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakJedną z gwiazd ubiegłorocznego festiwalu był zespół Dżem. / Fot. Krzysztof KrzakFestiwal przeznaczony jest dla amatorskich zespołów grających własną muzykę rockową i bluesową. Jednym z celów imprezy jest także propagowanie osiągnięć artystycznych jedynej w swoim rodzaju wokalistki, jaką była zmarła przed trzema laty solistka grupy "Breakout", Mira Kubasińska. Niezapomniana wykonawczyni takich przebojów, jak "Wyspa", "Gdybyś kochał, hej", "Poszłabym za tobą", karierę rozpoczynała właśnie w swoim rodzinnym mieście nad Kamienną. Dlatego regulamin festiwalu jej imienia przewiduje obowiązek wykonania przez uczestników wokalnych zmagań także jednego utworu z repertuaru Miry, za co przewidziana jest nagroda specjalna jury. Prawdopodobnie w tym roku w jury zasiądą m.in. Martyna Jakubowicz i Piotr Nalepa (syn Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy).

Tegoroczna, druga już edycja festiwalu "Wielki Ogień" (ubiegłoroczna zgromadziła ponad 20 kapel biorących udział w Konkursie Młodego Wykonawcy), odbędzie się w dniach 11 - 13 lipca 2008 r. Oprócz konkursu organizatorzy przewidują warsztaty muzyczno - wokalne dla zakwalifikowanych do festiwalu zespołów oraz koncerty gwiazd. W tym roku zawitają do Ostrowca Świętokrzyskiego Martyna Jakubowicz z nowym projektem "Blue True Blues", "Nocna Zmiana Bluesa" i szczególnie oczekiwana Katarzyna Nosowska z grupą HEY. Wystąpią także laureaci I Festiwalu im. Miry Kubasińskiej - zespół "Vitamins" z Rybnika.

Zespoły chętne do udziału w festiwalu "Wielki Ogień 2008" mogą znaleźć wszelkie szczegóły i pobrać kartę zgłoszenia na stronie www.wielkiogien.ostrowiec.info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.