Facebook Google+ Twitter

Nine - obsada źródłem sukcesu filmu

Musical „Nine” w reżyserii Roba Marshalla to opowieść o kryzysie wieku średniego. Obsada z najwyższej półki i ciekawa choreografia czynią z tego filmu dzieło niezwykłe.

Plakat promujący film / Fot. dystrybutorGłównym bohaterem filmu jest Guido Contini, znany, popularny, a wręcz uwielbiany włoski reżyser, który bierze się za realizację nowego, dziewiątego w swej karierze, filmu. I wszystko było by dość, gdyby nie kryzys jaki przeżywa mężczyzna, swoista melancholia i niemoc twórcza, która odbiera mu możność jakiegokolwiek artystycznego manewru.

Pikanterii całej opowieści dodają oczywiście kobiety. Mamy tu żonę reżysera, jego kochankę, dziennikarkę aspirującą do miana kochanki, prostytutkę, a także matkę, która nawet po śmierci zdaje się troszczyć o swoje zagubione dziecko. Grająca tę rolę Sofia Loren wybitną aktorką jest, co nie ulega gestii, a tą rolą udowadnia to po raz kolejny. Grana przez nią postać jest wielowymiarowa. Kocha swoje dziecko, poucza je, ale nie waha się go skarcić, gdy sobie na to zasłużyło.

Co nietrudno zauważyć, fabuła filmu jest dosyć błaha i tuzinkowa. Co zatem sprawia, że jest to film niezwykły? Przede wszystkim obsada. Panie, nawet jeśli pojawiają się tylko epizodycznie, to tworzą nie tylko piękny obrazek, ale dają pokaz dobrej gry aktorskiej. I choć największe wrażenie robią niewątpliwie agresywne, ociekająca seksem popisy taneczno-wokalne Fergie, to spokojniejsze, bardziej wyciszone sceny filmu także zasługują na uwagę.

Czy reżyser stanął na wysokości zadania i „Nine” dorówna, a nawet przewyższy sukcesem jego poprzednie dzieło „Chicago”? Czas pokaże. Wydaje mi się, że to inny film, i inna była geneza inspiracji reżysera. Niewątpliwie jest to obraz wart obejrzenia.

Guido Contini to, nie bójmy się tego słowa, zwykły babiarz, czy nawrócony - nie mogę zdradzić finału filmu, którego problemy wynikają w dużej mierze z niemożności zdecydowania się na coś. A przecież życie to sztuka wyboru, mieć wszystko, czasem oznacza nie mieć nic. I chyba o tym jest ten film.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.