Facebook Google+ Twitter

"Nine" w polskich kinach od 22 stycznia

Bardzo ciekawie zapowiada się najbardziej oczekiwana i zarazem "roztańczona" premiera filmowa w Polsce.

Plakat filmu "Nine". / Fot. Plakat fimuPrace nad "Nine" trwały cztery lata, przez które wydano przeszło sto milionów dolarów. Musical oparty jest na dziele Federica Felliniego "8 i 1/2". Kilka wątków usunięto oraz dodano nowe, jednakże podobieństwo jest ciągle widoczne.

O czym, w takim razie, jest "Nine"? Jest to historia aroganckiego, egocentrycznego oraz popularnego reżysera filmowego o imieniu Guido (w tej roli Daniel Day-Lewis), który przeżywa kryzys wieku średniego. Ma tylko pięć dni na dokończenie swojego najnowszego filmu, jednakże nie znajduje pomysłu na dobre zakończenie. Jest wypalony i uważa, że nie ma już nic ciekawego do powiedzenia widzom.

W zmaganiach z jego problemami biorą udział kobiety, które kochał: żona Luisa (Marion Cotillard), kochanka Carla (Penelope Cruz), przyjaciółka Lily (Judi Dench), dziennikarka z "Vogue'a" (Kate Hudson), muza Claudia (Nicole Kidman), prostytutka Saraghina (Fergie) oraz matka, a raczej jej duch (Sophia Loren).

Rob Marshall postanowił stworzyć, kolejną w swym dorobku artystycznym, mega rewię, ale tym razem w Europie, ponieważ na Starym Kontynencie prawie nie kreci się tego typu widowisk, ze względu na olbrzymie koszty. Rozśpiewane historie to przecież amerykańska oraz indyjska specjalność, ale reżyser zaryzykował. W głównych rolach obsadził zdobywczynie Oskarów i obiecał im skręcone kostki, siniaki oraz żadnych dublerek i zapewne liczył, że ich nazwiska zachęcą ludzi do szturmu kin. Jak będzie w Polsce, już wkrótce się przekonamy. W Stanach, póki co, film zarobił około 18 milionów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No właśnie, zastanawiam się, czy film nie jest taki dobry jak mówią.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 18:38

Zapowiada się ciekawie, ale jak się już okazało bez Złotych Globów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.