Facebook Google+ Twitter

Nintendo będzie tworzyć gry na urządzenia mobilne. Pracuje też nad nowa konsolą

Nintendo będzie tworzyć gry na smartfony i tablety. Nie oznacza to jednak, że producent rezygnuje z własnych konsol. Japoński koncern pracuje nad urządzeniem NX, które ma być "całkowicie nowym pomysłem".

 / Fot. Minh Hoang/CC BY ND 2.0Wejście Nintendo na rynek gier mobilnych to spore zaskoczenie. Japończycy będą je tworzyć wspólnie z firmą DeNA, jednym z największych producentów gier w tym kraju. Co istotne w aplikacjach pojawią się postaci znane z Nintendo, ale nie chodzi o stworzenie mobilnych wersji dostępnych już gier, ale całkowicie nowe produkty - podaje TheVerge. Nie ma więc mowy o przeportowaniu tytułów dostępnych na Nintendo Wii czy 3DS.

Nintendo i DeNA mają stworzyć również platformę dla różnych rodzajów urządzeń: smartfonów, tabletów, komputerów PC i konsol Nintendo. Jej start przewidziano na jesień tego roku.

Czytaj także: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie mieć swój zestaw Lego? Zagłosuj na projekt w serwisie Lego Ideas


Oprócz zapowiedzi wejścia na rynek mobilny szef firmy, Satoru Iwata, poinformował o pracach nad nową konsolą pod nazwą kodową NX. Ma być to całkowicie nowy pomysł. Niestety nie podano żadnych szczegółów dotyczących przyszłego produktu. Mają one pojawić się w przyszłym roku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.