Facebook Google+ Twitter

Niskie loty Aer Lingus, narodowego przewoźnika Irlandii

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-06 09:05

W pogrążonej w recesji Irlandii coraz więcej firm zaczyna mieć kłopoty finansowe. Narodowy przewoźnik Aer Lingus ogłosił, że strata operacyjna w pierwszych trzech miesiącach wyniosła 56 mln euro.

Wpływ na taką sytuację miała podwyżka cen paliw i strajki. Oczywiście główną przyczyną pozostaje kulejąca gospodarka, która nie rozwija się w przewidywanym przez rząd tempie. Planowane cięcia w wysokości 97 mln euro, mogą okazać się niewystarczające.

Christoph Mueller, szef zarządu firmy, przyznał, że linia lotnicza znalazła się w trudnym położeniu na początku 2011 roku. "Na nasze wyniki wpływ miały wpływ zakłócenia spowodowane strajkiem personelu pokładowego, w styczniu i lutym, a także trudne warunki popytu, zwłaszcza na trasach rekreacyjnych z Irlandii" - powiedział.

Zarząd firmy spodziewa się znacznie niższego poziomu rentowności w 2011 niż w roku ubiegłym. W świetle dalszego osłabienia irlandzkiej gospodarki i presji na kontrolę finansów, program redukcji kosztów Greenfield wydaje się być niewystarczający i aby chronić rentowność w przyszłości konieczne są dalsze działania. Program Greenfield przewiduje planowanych ponad 650 dobrowolnych zwolnień, cięcia i zamrożenie płac.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.