Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24837 miejsce

Niszczyciele USA z Tomahawkami płyną ku wybrzeżom Libii

Dwa dni temu Ameryka czciła kolejną rocznicę tragicznego ataku Al-Kaidy, na WTC w Nowym Jorku, w 2001 roku. Wczoraj wstrząsnęło Amerykanów tragiczne doniesienie o zamachu na konsulat USA w libijskim Bengazi, w którym zginął ambasador w Libii i trzech urzędników konsulatu.

 / Fot. Rob Gaston/Public domainPrezydent Barack Obama potępił zamach, a władze Libii przepraszają. Prezydent Obama zapowiedział, że winni ataku w Bengazi, zostaną schwytani i dosięgnie ich wymiar sprawiedliwości. Atak na konsulat przypuszczono po tym, jak do internetu trafił obraźliwy wobec islamu film, wyprodukowany w USA.

Światowe media donoszą dzisiaj, że w kierunku Libii płyną dwa amerykańskie niszczyciele - USS Laboon i USS McFaul. A do Trypolisu przerzucono, z bazy w Hiszpanii, specjalną jednostkę marines. Jednocześnie administracja USA podjęła decyzję o ewakuacji personelu konsulatu z Bengazi do amerykańskiej bazy wojskowej w Rammstein w Niemczech. Departament Stanu postanowił w środę zredukować do niezbędnego minimum, personel ambasady USA w stolicy Libii, Trypolisie.

Według TV CNN, na którą powołuje się TVN24, zarówno niszczyciel USS Labooni, jak i USS McFaul - są wyposażone w rakiety typu Tonahawk, które mogłyby być użyte do ataku na terrorystów odpowiedzialnych za zamach w Bengazi. "Te okręty dają administracji (USA - red.) elastyczność" - powiedział CNN, wysoki rangą przedstawiciel USA. Czy zostaną użyte? - oto pytanie zasadnicze. Czy będzie odwet za śmierć ambasadora?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

heniek grabarz
 • heniek grabarz
 • 15.09.2012 10:51

@ antek patelmitrz K...a antysemicka.to jesteś ty nędzny robaku. Czekam na cmentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 14.09.2012 22:15

lac jankesów bo to qurwy tak jak żydzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
c
 • c
 • 14.09.2012 10:33

Jesień w Polsce gorąco hmm? Mogłoby troszkę popadać poszedłbym na grzybki, lato było wystarczająco upalne. Ale zimą mogłoby nie być zbyt silnych mrozów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 14.09.2012 09:17

Z najnowszych wiadomości wynika,że film ten wyprodukował i umieścił w you tube,znany z nienawiści do islamu, Egipcjanin,chrześcijanin Kopt,który mieszka w Kaliforni. Takie informacje do mnie dotarły a jaka jest prawda,to nie mogę tego wiedzieć na pewno.Teraz on się gdzieś ukrywa,żeby go nie ukarali za to.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 14.09.2012 08:21

szkoda że zadufany Obama nie przeprosił za wyprodukowanie filmu w USA i nie obiecał schwytania i ukarania ludzi którzy przy jego produkcji pracowali. mnie to wygląda na kolejny pretekst by poćwiczyć strzelanie na poligonie jaki sobie USA stworzyła tym razem z Libii

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.09.2012 19:12

Jeśli będzie gorąco w Polsce to tylko dzięki Platfusom! Oj będzie się działo....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 13.09.2012 18:24

@ PANIE KOŹMIŃSKI , TAK PANU TĘSKNO DO WOJNY ? ZBYT DŁUGO JEST POKÓJ ? Możecie zacząć już teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To konsekwencje polityki zagranicznej USA, WTC też było ceną za politykę zagraniczną amerykanie jeszcze nie raz ani dwa będą atakowani ale co tam ambasador,konsul czy grupa turystów tu się liczy hegemonia panowania nad ropą naftową na bliskim wschodzie i tyle z tego mamy ze ceny znowu skoczą w górę za paliwo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.