Facebook Google+ Twitter

Niszczycielska siła natury

Ostatnimi czasy warunki pogodowe nie rozpieszczają mieszkańców Ziemi, wręcz przeciwnie - niosą chaos i zniszczenie. To dowodzi, jak słabi jesteśmy w konfrontacji z siłami natury.

2010 rok zostanie zapisany w historii jako rok katastrof i klęsk żywiołowych. Nie tylko w Polsce. Na całym świecie ludzie cierpią z powodu "wybryków" natury i martwią się o swoją dalszą egzystencję.

Powodzie i suszeTysiące ludzi ewakuowano z terenów zalanych w Polsce, Niemczech, Republice Czeskiej. Niemal nieprzerwanie od dwóch miesięcy Europa Środkowa walczy z wielką wodą i jej skutkami. Nie jest to jednak problem tylko europejski.

Powódź - http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=21752 / Fot. Jessica MerzPowódź w Pakistanie pochłonęła już 1600 ofiar, a prawie dwa miliony ludzi pozostało bez dachu nad głową.

Premier Pakistanu Jusuf Raza Gilani, który odwiedził zalane tereny, zwracając się do narodu powiedział, że straty w ludziach i straty materialne są "kolosalne". Zaapelował też o pomoc międzynarodową, o czym donosi Wprost 24.

Społeczność miedzynarodowa stara się zatem zebrać pieniądze, by w jakikolwiek sposób pomóc 14 milionom ludzi, które ucierpiały na skutek tej największej od 80 lat powodzi monsunowej.

Powódź, http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=3093116 / Fot. David PffeferOgromne ilości deszczu, jakie spadają na południowe prowincje Chin, powodują obsunięcia terenu i tworzą lawiny błotne. Zginęło już około 50 osób, a 15 uznano za zaginione.

"Sky News" podaje, że służby ratunkowe powoli rezygnują z poszukiwań i zaczynają identyfikować ciała zmarłych.

Od początku lipca skutkami ulewnych deszczy i powodzi w dziewięciu chińskich prowincjach zostało dotkniętych ponad 17 mln ludzi. 42 tys. domów zawaliło się, a kolejne 121 tys. zostało uszkodzonych. Setki tysięcy hektarów upraw uległo zniszczeniu. Według wstępnej oceny koszty katastrofy wyniosą ok. 1,3 mld dol. - donosi TVN24.

Meteorolodzy przewidują kolejną falę burz, która rozpocznie się już w przyszłym tygodniu - podaje agencja Xinhua.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie jest prawo natury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.