Facebook Google+ Twitter

Niższe stawki za przejazd po autostradach i drogach ekspresowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 07:51

Rząd chce zmniejszyć stawki za przejazd po autostradach i drogach ekspresowych - pisze "Puls biznesu". Jest to kolejny pomysł, by zachęcić przewoźników do jeżdżenia po autostradach, a nie po drogach lokalnych.


Kierowcy samochodów osobowych mieliby płacić na autostradach 20 groszy/km a ciężarówki- 46 groszy. Stawki na drogach ekspresowych miałyby wynieść 36 groszy/km, a na drogach współfinansowanych przez Unię nawet 26 groszy/km.

Resort infrastruktury uważa, że dzięki nowemu pomysłowi zmniejszy się liczba ciężarówek na drogach lokalnych, trasy będą bezpieczniejsze, a ich remonty tańsze - czytamy w "Pulsie biznesu".

Według przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Bolesława Milewskiego, wprowadzenie opłat za przejazd oznacza zwiększenie kosztów dla każdego przewoźnika w granicach 12-20 tysięcy rocznie. Jego zdaniem, rząd nie ma bowiem danych dotyczących faktycznej liczby przejazdów. Milewski proponuje, by wprowadzić monitoring i policzyć faktyczne natężenie ruchu oraz podnieść cenę winiet jednodniowych. Pozwoli to na zwiększenie wpływów od przewoźników zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.