Facebook Google+ Twitter

No comment, czyli political fiction... (1)

Nie można odgonić od siebie wrażenia, że sprawy, którymi politycy zajmują się od dawna, a ostatnio już szczególnie, nie mają wiele wspólnego z tym, na czym ich rola powinna polegać; przynajmniej oficjalnie.

* Talibowie, gołębie, Szoszoni - to imiona klanów, jakie działają wewnątrz PiS. Podobno dla równowagi, teraz w stadzie królują Talibowie i Szoszoni. Gołębie i Anioły natomiast, z racji nieudanej kampanii prezydenckiej, jedyne co mogą to - siedzieć. Siedzieć cicho! I chyba nie mają innej opcji. Z Talibami, póki co, jeszcze nikt nie wygrał. Tym bardziej pokojowa konwencja wojny z nimi, nie wróży nic dobrego.

* Janusz Palikot nie został, niestety, zaproszony do komisji pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, która ma za zadanie wyjaśnić przyczynę katastrofy smoleńskiej. I chyba dobrze, bo cały problem tkwi w tym, że komisja przyczynę wyjaśniła, zanim jeszcze zebrać się zdołała. Pan Przewodniczący powiedział na kim spoczywa odpowiedzialność za tę "zbrodnię". Podobnie więc, jak w przypadku innych sejmowych komisji, cała jej praca będzie polegać na szukaniu potwierdzenia tej tezy, z pominięciem wszelkich innych kwestii. Więc co miałby Pan tam robić Panie Januszu?

* Czas wewnętrznych rozliczeń w partii Jarosława Kaczyńskiego nie mija. Wreszcie swobodnie oddycha poseł Kurski, do pary z posłem Brudzińskim. Widać, że 3 miesiące milczenia, na jakie skazała ich łagodna forma kampanii prezydenckiej, nie poszły w gwizdek. Wrócili w doskonałej dyspozycji, ze znacznie poszerzonym zasobem słownictwa i świetną znajomością topografii, ukształtowania terenu i rodzajem gleby wokół smoleńskiego lotniska.

* Paweł Poncyliusz i Joanna Kluzik-Rostkowska są chyba w czepku urodzeni. W końcu, przynajmniej w wersji oficjalnej, od zakończenia kampanii, przebywają na urlopach. To już prawie miesiąc! Widocznie kampania tak dała im się we znaki, a prezes tak bardzo ich docenia, że w ramach wyjątku, wysłał ich na bardzo długi odpoczynek. Żeby tylko nie okazało się, że będzie to urlop dożywotni.

* Wydawać by się mogło, że wszyscy w partii z linią prezesa się zgadzają, przynajmniej w wersji medialnej. Ale nie dotyczy to jednej osoby - Marka Migalskiego. Wydaje się on być rozgoryczony i doprawdy zdruzgotany zaostrzeniem kierunku, jaki PiS obrało.
A to dziwne. Może europoseł naprawdę uwierzył w to, że Jarosław Kaczyński się zmienił?!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.07.2010 16:12

Niewdzięczny Migalski, tak odpłacać prezesowi za "awans społeczny i finansowy".
Migalski może sobie pozwolić na krytykę Jarosława, bo oficjalnie nie jest członkiem partii, ale wyraźnie jest rozgoryczony po ostatniej kampanii i wdzięczności swego pryncypała.
A jeśli mogę wiedzieć - jaka dyscyplina sportu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.