Facebook Google+ Twitter

No i co z tego, że córka prezydenta...

Od kilku dni przewija się w doniesieniach prasowych osoba córki państwa Kaczyńskich, o której to zapewne nikt by nie wiedział, gdyby jej tatuś nie został prezydentem naszego kraju.

Lech Kaczyński/ Fot. AKPAW niedzielnej rozmowie Moniki Olejnik z politykami na falach Radia Zet, jeden z ostatnich tematów wzbudził niesłychane wzburzenie pana Kuchcińskiego, który - skądinnąd - staje się specjalistą od wyjaśniania spraw oczywistych metodą "gdyby babcia miała drucik, to byłby parasol".

Rzecz dotyczyła ambarasu w rodzinie prezydenta, czyli małżeńskich kłopotów jedynej córki wzorowej rodziny. Lekko histeryczne w tonie zapewnienia pana Kuchcińskiego, że (cyt. z pamięci) "to nie jest tak, że córka odeszła..." mają sugerować niedwuznacznie, że Marta, córka pana prezydenta, nie byłaby zdolna do tak niecnego czynu. A więc - cała sprawa zaistniała z winy drugiej strony, bo dobrze wychowana córka takich rodziców na podobny gest nigdy by się nie zdobyła.

No właśnie. A niby dlaczego nie? Należy do pokolenia, które oczekuje od życia czegoś więcej niż poświęcanie się dla dobra rodziny, chce mieć minimum komfortu psychicznego, swobody i partnerstwa. W epoce, kiedy wszystkie kolorowe czasopisma pełne są doniesień o przeróżnych konfiguracjach małżeńsko-towarzyskich osób mniej i bardziej znanych, kiedy rozwody, rozstania i zamiana partnerów nie jest problemem moralnym a wyłącznie wydarzeniem plotkarskim - córki prezydenta żałośnie "broni" funkcjonariusz partyjny. Ponoć poza wszelkimi podejrzeniami powinna być tylko żona cezara. Córek to nigdy nie dotyczyło. Wreszcie - Święta Rodzina była tylko jedna i chyba na tym jej wyjątkowość polega.

Kolejne nieszczęście - jakby jednego było - mało to fakt, iż nowym wybrankiem prezydenckiej córy jest człowiek z lewicy. Syn, potomek, działacz osobiście czy też przez koneksje - z każdej strony patrząc nieszczęście podwójne. Ba! Gdybyż, zgodnie ze starymi zwyczajami, partnera córce wybierali rodzice, zapewne byłby to czystej krwi prawicowiec, przyjaciel ojca dyrektora i wierny czciciel prawa oraz wszelkiej sprawiedliwości.

Gdyby, gdyby... A tu masz babo placek i taki wstyd. Młoda kobieta okazuje się być istotą normalna na miarę czasów, a cała historia staje się dla wszystkich zbyt pewnych siebie i nadzwyczajnych ilustracją do starej polskiej przestrogi: "nie mów hop, dopóki nie przeskoczysz", czyli nie ma rzeczy niemożliwych.

No i fajnie. Zadęcie zadęciem, a życie toczy się zwyczajnie. Nawet u nadzwyczajnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Prawnie spowszednial,lecz jest osobista tragedia.
Widocznie Mirnal lubi ekscesy podkolderne ,jezeli go to kreci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli X jest rasistą a jego córka wychodzi za mąż za Murzyna to nie jest groteska? Jeśli PIS-owiec gromi "aborcyjne" matki, a wychodzi na jaw, że jego żona lub córka... To jak to nazwać? Jeśli Castro buduje komunizm na Kubie, a jego córka ucieka do USA, to co to jest? To samo z Kwaśniewskim, którego siostra wyjechała do Szwajcarii przez upadkiem komuny. Jeśli Rudolf Hess odlatuje do Szkocji to z kogo ciągnie łacha?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie przeczytałem info o córce sędziego SN w USA. Można by zadać pytanie - a co to kogo obchodzi, że córeczka takiej persony sobie wypiła? A jednak widać czytelników W24 powinno to obejść, skoro zamieszczono tekst.
No i co z tego, że córka sędziego... Jej sprawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już tytuł prowokacyjny - i cóz z tego... Ano sporo z tego! Jeśli kucharka gromi personel, że podjada z gara, to niech także swoje dziatki odgania chochlą, jeśli próbują podjadać... Jedna miara wszystkich. A ponieważ prezydent to jednak nie kucharka, to poziom wymagań jeszcze wyższy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ode mnie za za temat i za podejście do niego. P.S. Czekam kiedy Kuchciński zostanie rzecznikiem PiS :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że na studia ludzie dostają się po znajomości, to przyzwyczajono nas? Ale kiedy syn prokuratora krajowego by się dostał na prawo po znajomości, to wówczas media trąbią? Słusznie? Przecież to jest (*wg niektórych) prywatna sprawa tego studenta – ma prawo do własnego życia, a ojciec mógł nawet nie wiedzieć, że on sobie coś załatwia.
Jeśli w Unii jakiś facet zatrudnia na czarno gosposię spoza Unii i sprawa się wydaje, to słusznie, że gość podaje się do dymisji albo przynajmniej zmaga się z prześmiewcami? A tysiące zwykłych ludzi zatrudnia innych na czarno i nikt o tym nie trąbi.
Czy to słuszne, że facet, który walczył z Clintonem, aby go wywalić i ośmieszyć z powodu Moniki i cygar, sam ma kłopoty i łacha z niego ciągną, kiedy wydało się, że miał podobną sytuację?
Podsumowanie - to, że większość robi małe czy duże szwindelki to jedno, a to, że ci, co powołują się na etykę w punkcie A, są ośmieszani przez rodzinę także w tym samym punkcie A. to jest śmiech do kwadratu. Bo chociażby ośmieszali w punkcie Z, to by nikt z tego nie robił wielkich hec. W naszym przypadku - LK stawia sobie za wzór rodzinę zgodną, wielodzietną bezaborcyjną i nierozwodową. I gdyby jego córa stanęła w obronie dziewczynki, którą chcą deportować wg naszego prawa do Rosji i by ją ukrywała przed strażą graniczną na znak protestu przeciwko nieludzkiemu prawu, to byłaby wzorem do naśladowania (mimo że działałaby nielegalnie). Albo gdyby protestowała w dolinie Rospudy i kładłaby się pod ciężarówki z ziemią, to - łamiąc prawo – byłaby bohaterką. A ona zamieniła męża, z którym na pewno miała ślub kościelny, na faceta z SLD, z którym już pewnie ślubu takiego nie dostanie.
I na cóż informacje, że miliony ludzi się w Polsce rozwodzi? Tysiące Niemców dezerterowało z wojska, ale reżym hitlerowski szczególnie boleśnie odczuł ucieczkę samolotem pewnego oficera na Wyspy Brytyjskie. Czy AH i Rzesza nie zostali ośmieszeni? Czy świat się nie śmiał? A Was to nie zbulwersowało?
I nie przekona mnie argument, że każdy człowiek ma prawo do decydowania o miejscu swego zamieszkania i że ten Niemiec chciał być szczęśliwy poza Niemcami. Bo może wszyscy mieli do tego prawo, ale nie on.
I cóż mi z tego, że codziennie anonimowe panie porzucają swoje dzieci w szpitalach, skoro - jeśli uczyni to np. córka znanego polityka, zwłaszcza prawicowego - wpadnę w nieskrywane zdumienie. A Was to nie zdziwi, ponieważ ona jest człowiekiem i ma prawo do szczęścia.
Nie zaszokuje mnie posłanka SLD, że dokonała trzech aborcji, ale zaszokuje mnie oświadczenie córki znanej i żelaznej posłanki z PiS, że w ich rodzinie wielokrotnie dokonywano aborcji. I nie jest to sprawa prywatna, jak niektórzy sądzą, ponieważ suma takich i innych szokujących przypadków składa się na naszą III/IV RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale tu przecież nie chodzi o to jak postąpiła, tylko, że to córa najzacniejszej i najbardziej moralnej i katolickiej rodziny w Polsce ; ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emenfix'e - czy nie sądzisz, że bogata w poglądy dyskusja jaką został zaszczycony mój tekst została spowodowana nie tyle powagą, co idiotyzmem całej sprawy? Tak się bowiem składa że ja osobiście idiotyzmy uwielbiam. I dlatego piszę takie a nie inne teksty. Taki młody i taki "sierioznyj"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to jeszcze raz je przeczytaj proszę, najlepiej jego drugą część. Nie widze dowodów na to aby Pani Jadwiga tak dogłębnie znała wszystkich prawicowców, że nawet wie jak ukierunkowują wobec małżeństwa swoje pociechy. Tzn że co? np dla odmiany lewicowy tatuś (np poprzedni prezydent) kazałby wybrać córce czystej krwi lewaka, przyjaciela J.Urbana, cytującego Lenina wiernego i czciciela Marksa i Engelsa?
Będe walczył z wszelkimi uproszczeniami i niczym nie popartym sianiem stereotypów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ba! Gdybyż, zgodnie ze starymi zwyczajami, partnera córce wybierali rodzice, zapewne byłby to czystej krwi prawicowiec, przyjaciel ojca dyrektora i wierny czciciel prawa oraz wszelkiej sprawiedliwości."
- Za to idiotyczne stwierdzenie dałbym oczywisty minus. Ale to przecież Hyde Park :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.