Facebook Google+ Twitter

No Mercy już na Mistrzostwach Świata w Chicago!

Właśnie rozpoczęły się najważniejsze spadochronowe zawody na świecie, podczas których nasza reprezentacja zmierzy się z najlepszymi drużynami w tej ekstremalnej dyscyplinie.

 / Fot. No MercyWystartowanie w Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago to spełnienie marzeń naszej drużyny. Konkurencja, w której zawodniczki będą miały okazję dumnie reprezentować Polskę mierząc się z zespołami z USA, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech, Belgii, Niemiec, Australii i Kanady, rozpoczęła się wczoraj i potrwa przez najbliższe dni. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyny mogą ustanowić swój nowy rekord w akrobacji spadochronowej.

Zespołowa akrobacja spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji, techniki, szybkości, refleksu, pamięci i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków z 3200 metrów zadaniem drużyny jest bowiem prawidłowe zbudowanie jak największej liczby ko-lejnych, zadanych figur w wyznaczonym czasie 35 sekund. Jeszcze przed rozpoczeciem Mistrzostw, zawodniczki trenowały skoki z nowego samolotu – Twin Ottera, z którego właśnie będą skakać podczas głównego konkursu.

W skład teamu No Mercy reprezentującego Polskę w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 wchodzi pięć zawodniczek: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz i Olimpia Patej.
Ich determinacja, oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu teamu,
który jako pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa został powołany
do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.