Facebook Google+ Twitter

No Mercy rozpoczyna kolejny sezon sportowy!

Skydiving zyskuje w Polsce coraz większą rzeszę fanów. Wśród zawodników tej dyscypliny znajduje się No Mercy – kobieca drużyna zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 - powołana jako oficjalna Karda Polski. Jakie są ich plany na nowy sezon?

 / Fot. Marcin ŚwięcickiSporty ekstremalne cieszą się popularnością na całym świecie. Jednym z tych sportów, który w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę fanów jest skydiving, czyli skoki spadochronowe. Wśród zawodników tej dyscypliny znajduje się No Mercy – kobieca drużyna zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 - powołana jako oficjalna Karda Polski. Jakie są ich plany na nowy sezon?
W skład zespołu No Mercy, reprezentującego Polskę w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4, wchodzą cztery zawodniczki: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk i Iwona Raczkiewicz. Są to cztery aktywne kobiety, które łączy pasja do podniebnych akrobacji. Ich determinacja, 20 letnie doświadczenie w sporcie, wola walki oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu drużyny, która jako pierwsza w historii polskiego spadochroniarstwa została powołana do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.
Zespołowa Akrobacja Spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków zadaniem drużyny jest bowiem powtórzenie jak najwięcej razy, w czasie 35 sekund od wyskoczenia z samolotu, zadanej sekwencji figur. Zawody w tej dyscyplinie rozgrywane są zarówno z samolotu, jak i w tunelu aerodynamicznym. Pomimo, iż drużyna powstała niecałe 2 lata temu, na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej m.in. III miejsce w Mistrzostwach Europy FS4 w Holandii (2015, kategoria zespołów kobiecych), czy VI miejsce w Tunelowych Mistrzostwach Świata w Pradze (2015). Już w drugim sezonie istnienia team No Mercy znalazł się w I dziesiątce Światowego Rankingu Najlepszych Tunelowych Kobiecych Zespołów FS4 (NSL).
Zbliżający się sezon spadochronowy to ogromne wyzwanie dla polskiej drużyny. We wrześniu 2016 roku zespół No Mercy weźmie udział w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, które są najważniejszymi zawodami spadochronowymi na świecie. Podczas mistrzostw, dziewczyny będą miały okazję dumnie reprezentować Polskę mierząc się z najlepszymi zespołami na świecie i przyczyniać się do wzrostu zainteresowania tym niezwykłym sportem jakim jest akrobacja spadochronowa FS4!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.