Facebook Google+ Twitter

No Mercy w dziesiątce najlepszych drużyn w FS4 na świecie!

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Świata FAI w Chicago w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4. Team No Mercy zajął ósme miejsce wszystkim dumnie reprezentując nasz kraj wśród najlepszych drużyn na całym świecie!

 / Fot. No MercyW poniedziałek, 12.09 br. rozpoczęły się najważniejsze zawody w skydivingu na świecie. Od tego czasu nasze zawodniczki mierzyły się z najlepszymi zespołami z USA, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech, Belgii, Niemiec, Australii i Kanady. Wczoraj team No Mercy zakończył skoki na ósmym miejscu, wyprzedzając Czechy, Rosję i Niemcy, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski największej ilości punktów w jednej rudzie (19 pkt) oraz zdobywając najwyższą średnią ze wszystkich oddanych skoków (13,6 pkt).

Zespołowa akrobacja spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji, techniki, szybkości, refleksu, pamięci i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków z 3200 metrów zadaniem drużyny jest prawidłowe zbudowanie jak największej liczby kolejnych, zadanych figur w wyznaczonym czasie 35 sekund. Jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw, zawodniczki trenowały skoki z nowego samolotu – Twin Ottera, z którego właśnie skakały podczas głównego konkursu.
To już kolejny sukces zespołu. W sierpniu nasze zawodniczki stanęły na podium na Otwartych Mistrzostwach w Holandii i jak same mówią ostatnie wyniki to dopiero początek.

W skład teamu No Mercy reprezentującego Polskę w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 wchodzi pięć zawodniczek: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz i Olimpia Patej.
Ich determinacja oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu teamu,
który jako pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa został powołany
do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.