Facebook Google+ Twitter

Noc afrokubańska w Porcie Czerniakowskim

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-14 12:51

Lubisz egzotyczne rytmy? Jeśli tak, koniecznie wybierz się w najbliższą sobotę na koncert organizowany przez Fundację Ja Wisła. Tym razem na barce Herbatnik w Porcie Czerniakowskim o godzinie 21 zagra formacja Odo Irawo.

Zespół powstał w Polsce trzy lata temu, a jego założycielem jest meksykański perkusjonista David Saucedo Valle. Oprócz Meksykańczyka w zespole grają i śpiewają polscy wykonawcy: Jacek Atamaniuk, Honorata Kożuchowska, Magdalena Wieczorek – Duchewicz, Przemek Kalinka oraz Małgorzata Filipowska.

Zespół Odo Irawo jest pierwszą w naszym kraju formacją, która wykonuje tradycyjne brzmienia afrokubańskie na bębnach Bata (przypominając kształtem klepsydrę i mają dwie membrany), które trudno spotkać w Polsce. Wykonawcy grają na tych bębnach w pozycji poziomej, uderzając z dwóch stron w bęben. Zespół Odo Irawo znany jest niektórym warszawskim bywalcom, koncertował m.in. w klubach Jazgot, Maska i Tygmont.

Tuż po koncercie odbędzie się bębniarskie jam session. Wszyscy, którzy grają na bębnach, będą mieli okazję wspólnie pomuzykować. Impreza odbywa się w ramach projektu Światła Portu Czerniakowskiego, który realizowany będzie do końca września. Więcej na temat zespołu można znaleźć na stornie internetowej: http://profile.myspace.com/odoirawo.

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.