Facebook Google+ Twitter

Noc Cracovia Sacra - koncerty u dominikanów i cystersów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-10 15:07

W piątek (14.08) i sobotę (15.08) w krakowskiej Bazylice oo. dominikanów i Opactwie oo. cystersów odbędą się koncerty petersburskiego Chóru Kameralnego Soboru Smolnego w ramach II Nocy Cracovia Sacra.

Chór Kameralny Soboru Smolnego (założony w 1991 r.) jest jednym z najbardziej znanych chórów w St. Petersburgu. Występuje w wielu świątyniach St. Petersburga, prócz Soboru Smolnego m.in. w Katedrze św. Izaaka oraz w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego. Koncertuje w filharmonii oraz bierze udział w wielu festiwalach muzyki chóralnej.

Na początku swojego istnienia chór prowadzony był przez profesora Stanislava Legkova, a kolejnymi dyrygentami byli Andrei Petrenko i Edward Krotman. W 2004 roku przewodnictwo nad chórem objął utalentowany Vladimir Begletsov, pełni funkcję głównego dyrygenta oraz dyrektora artystycznego.

W repertuarze chóru znajdują się utwory takich klasyków jak np.: Bacha, Mozarta, Haydna, Mendelsona, Brahmsa, wykonują również z powodzeniem muzykę współczesną. Chór Kameralny Soboru Smolnego w ramach projektu "Muzyczne Forum Wschodu i Zachodu - polskie arcydzieła muzyczne w Sankt Petersburgu" wykonał „Jutrznię” Krzysztofa Pendereckiego.

Chór Kameralny Soboru Smolnego koncertował m.in. w Holandii, Hiszpanii, Polsce, Słowenii, Estonii. Współpracuje z Rosyjska Filharmonią i Akademicką Orkiestrą Symfoniczną.
Dyrygent: Vladimir Begletsov

Vladimir Beglasow - dyrygent. / Fot. Własność chóruProgram na 14.08.2009 godzina 20:30 Bazylika oo. Dominikanów ul. Stalarska 12 :
S. Rachmaninow
-„Liturgia św. Jana Złotoustego” ( fragment)
G. Swiridow
- „Piesniopienia i modlitwy”
( fragmenty)
K. Penderecki
- „ Agnus Dei”
oraz na 15.08.2009 godzina 19:00 Opactwo oo. Cystersów ul. Klasztorna 11
P. Czesnakow
Wsjienosznoe Bdienie” ( fragmenty)

Angiel Wopijaszcze
S. Rachmaninow
Bsienosznoei bdienie
( fragmenty)

Bezpłatne zaproszenia są do odbioru w centrach informacji miejskiej w Krakowie

Materiał ukazał się na stronie: Dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.