Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2006 miejsce

Noc Czerwonej Kokardy w klubie Basen

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-02 15:24

1 grudnia, w Światowy Dzień AIDS, w klubie Basen przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie, odbył się koncert "Kobiety się testują". Wszyscy, którzy przybyli na tę imprezę mogli podziwiać występującą na scenie Natalię Przybysz, Mikę Urbaniak, Novikę, Tatianę Okupnik, Annę Muchę oraz Olgę Frycz.

 / Fot. Ewa Krzysiak  / Fot. Ewa KrzysiakTen grudniowy wieczór rozpoczęły występy znanych i lubianych gwiazd. Na scenie zaśpiewała Mika Urbaniak, Tatiana Okupnik, Novika oraz Natalia Przybysz. / Fot. Ewa Krzysiak

W Światowy Dzień AIDS nie mogło zabraknąć akcentów związanych z profilaktyką przeciwko tej chorobie. Na scenie można było również obejrzeć przedstawienie "Miss HIV", autorstwa Macieja Kowalewskiego, w którym zagrały Anna Mucha i Olga Frycz.

 / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa KrzysiakPrezentowane były filmiki ze scenkami sytuacyjnymi dotyczącymi przygodnych kontaktów seksualnych i pokazujące ich opłakane skutki. Z kolei w Alei Profilaktycznej nie zabrakło informacji o testowaniu, profilaktyce, bezpieczniejszych zachowaniach seksualnych, HIV i AIDS i sposobach ich przeciwdziałania.  / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Amada44/Wikipedia/wolne zasoby/

Społeczny Komitet ds. AIDS organizując kampanię społeczną" Projekt Test" chciał namówić Polki do częstszego testowania się na HIV. Do Punktów Diagnostyczno-Konsultacyjnych zgłasza się trzydzieści procent mniej kobiet niż mężczyzn. Okazuje się jednak, że kobiety znacznie łatwiej niż mężczyźni mogą zakazić się HIV podczas kontaktów seksualnych.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzięki za relacje :) pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.12.2012 19:43

Bardzo ważny temat na czasie. Dobrze, że wychodzi się poza zwyczajowe formy prezentacji go w formie nużącego wykładu i broszurek. To nie wystarcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Specjaliści zajmujący się problematyką AIDS i HIV podkreślają, że HIV może zarazić się każdy, kto prowadzi życie seksualne i ma kontakt z zakażoną krwią. Nie decyduje o tym przynależność rasowa, orientacja seksualna, wyznawana religia, płeć, wiek czy wykonywany zawód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.