Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20589 miejsce

Noc "Igrzysk śmierci" - relacja z krakowskiego ENEMEF

W nocy z 22 na 23 listopada sieć kin MULTIKINO po raz kolejny zorganizowała maraton filmowy z cyklu ENEMEF.

 / Fot. kadr z filmuTej nocy miłośnicy sagi Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” mogli odświeżyć sobie ekranizację pierwszego tomu przygód Katniss i Peety, a później premierowo zobaczyć kolejną część trylogii: „Igrzyska śmierci:W pierścieniu ognia”.

Seans w krakowskim Multikinie rozpoczął się niestety z półgodzinnym opóźnieniem, zatem na salach można było słyszeć głosy niezadowolenia i zniecierpliwienia. Wszyscy jednak zgodnie ucichli gdy o 22.3000 światło zgasło a na ekranie pojawił się charakterystyczny znak kosogłosa w płonącym okręgu.

Akcja dzieje się w państwie Panem na które składa się dwanaście dystryktów oraz stołeczny Kapitol. Co roku rząd, by przypomnieć obywatelom o krwawo stłumionym powstaniu, do którego kiedyś doprowadzili mieszkańcy Panem, organizuje Głodowe Igrzyska podczas których dwudziestu czterech nieletnich trybutów walczy o przeżycie na zbudowanej w tym celu arenie.
Podczas 74. Igrzysk reprezentantami najbiedniejszego Dwunastego Dystryktu zostają Katniss Everdeen i Peeta Mellark. Ta dwójka trybutów wywieziona do Kapitolu mimo, że pławi się w luksusie to w przerażeniu i z desperacją szkoli się w zakresie sztuki przetrwania i zabijania, by później wykorzystać to na arenie.
Głodowe Igrzyska to show dla bogatych i rozpuszczonych mieszkańców Kapitolu. To bez wątpienia nawiązanie do dzisiejszego świata, w którym prym wiodą komercja, manipulacja, mass media i kreowani przez nie celebryci. Katniss i Peeta muszą pozyskać sympatię widzów i sponsorów, bo to głównie dzięki ich pomocy mają szansę przeżyć i wrócić do swoich rodzin przynosząc jednocześnie chwałę dwunastemu dystryktowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.