Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8621 miejsce

Noc konfesjonałów 2017: Spowiedź nie tylko dla zapracowanych

W dniu wczorajszym, tj. 11 marca rozpoczęła się 8. ogólnopolska akcja "Noc konfesjonałów", w ramach której wierni z całej Polski w wybranych kościołach będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania także w nocy.

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce w 3 świątyniach zlokalizowanych na terenie Szczecina 2 kwietnia 2010 roku. Zgodnie z tym, co podaje portal internetowy deon.pl, w ubiegłym roku w akcji wzięło udział 189 kościołów w 106 miejscowościach. Lista kościołów, w których będzie można się wyspowiadać w nocy w tym roku znajduje się na stronie nockonfesjonalow.pl. Obecnie na liście znajduje się 183 takich miejsc, ale z racji tego, że istnieje możliwość dokonywania kolejnych zgłoszeń, katalog ten może ulec wydłużeniu.
Inicjatywa „Noc konfesjonałów” zyskała poparcie papieża Franciszka. Księża biorą w niej udział dobrowolnie. Akcja jest prowadzona dla osób, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do sakramentu spowiedzi przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego i wszystkich tych, którzy czują taką potrzebę. Na stronie internetowej nockonfesjonalow.pl można znaleźć aplikacje ułatwiające dotarcie do wybranego kościoła oraz szereg informacji na temat spowiedzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.