Facebook Google+ Twitter

"Noc Kościołów" za tydzień we Wrocławiu

W przyszłym tygodniu, w dniach 19-20 czerwca odbędzie się we Wrocławiu "Noc Kościołów". Jest to impreza wzorowana na "Nocy Muzeów".

Katedra wrocławska. / Fot. PAP/Adam Hawałej"Noc Muzeów" jest przedsięwzięciem, które cieszy się rosnącą popularnością w całej Europie. Ze względu na swój charakter, "Noc Kościołów" będzie imprezą bardziej "uduchowioną".

Przez dwa dni będzie można poznać wrocławskie świątynie z innej niż dotychczas strony. Odbędą się choćby panele dyskusyjne "Wrocław – Mikrokosmos", "Kobieta w Kościele", "Wschód/Zachód - jedna Europa", czy "Ekumenizm - w drodze do jedności", z udziałem autorytetów (ks. abp. Mariana Gołębiewskiego, prof. Jerzego Buzka, prof. Jana Miodka, prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza).

Ponadto w ramach przedsięwzięcia będzie można wysłuchać wielu koncertów muzyki sakralnej m.in. prapremiery światowej Kantaty Tumskiej: "Wrocław – miasto spotkań". Na wrocławskim Rynku przewidziany jest finał ogólnopolskiego konkursu "Tato roku" - akcji która ma na celu pogłębienie w społeczeństwie świadomości roli ojca w rodzinie.

Dodatkowo wszystkim chętnym zostaną bezpłatnie udostępnione miejsca, które na co dzień są zamknięte i niedostępne dla turystów. Chodzi tu m.in. o krypty katedry wrocławskiej, czy klasztoru sióstr urszulanek.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo tu: plan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Myślę, że największym powodzeniem będą się cieszyły krypty katedry. Normalnie w czasie wycieczek nie da rady tam wejść. Ostatnie wejście też miało miejsce kilka lat temu. A naprawdę warto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jakim powodzeniem będzie się cieszyła ta "uduchowiona impreza"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kobieta w kościele"? Hm to kiedy kobieta będzie papieżem czy raczej papieżycą? Niektórzy mówią, że podobno już była :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.