Facebook Google+ Twitter

Noc Krótkich Filmów w kinach studyjnych w całej Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-23 15:23

Noc Krótkich Filmów to pierwsza tego typu artystyczna inicjatywa. Po raz pierwszy na dużym ekranie, w tym samym dniu i o tej samej porze, w kinach studyjnych w całej Polsce będzie można zobaczyć produkcje Studia Munka. Pierwsze krótkometrażowe filmy fabularne absolwentów szkół filmowych.

 / Fot. mat. pras. organizatoraStudio Munka, działające w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, od początku swojego istnienia wspiera produkcję ambitnych filmów artystycznych.

W ramach programu „30 minut” pomaga młodym twórcom w realizacji ich pierwszego filmu krótkometrażowego po szkole filmowej. Dotychczas, polskie debiuty wydawane były na płytach DVD, teraz, za sprawą Nocy Krótkich Filmów, młodzi reżyserzy będą mogli skonfrontować się z widzem kinowym.

1 czerwca, w piątek, w wybranych Kinach Studyjnych w całej Polsce, jedenastu młodych reżyserów przedstawi swoje pierwsze produkcje. W trzech blokach filmowych będą prezentowane filmy premierowe i kilka wybranych znakomitości z lat poprzednich. Swoje filmy zaprezentują między innymi: Bartosz Konopka, nominowany do Oscara za film „Królik po berlińsku”, Maria Sadowska, która w tym roku na Festiwalu w Gdyni pokazała swój pierwszy film długometrażowy „Dzień Kobiet” oraz objawienie zeszłorocznych debiutów Kuba Czekaj ze swoim filmem ”Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”. Film Marcina Bortkiewicza „Portret z pamięci”, który będzie jednym z elementów Nocy Krótkich Filmów został zakwalifikowany do sekcji Directors' Fortnight (Quinzaine des Réalisateurs) Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.