Facebook Google+ Twitter

Noc Kultury w Lublinie już w weekend

Jak co roku czekam na tę noc z niecierpliwością i ciekawością. Lubelska Noc Kultury z 8 na 9 czerwca znowu wypełni miasto gwarem i atrakcjami.

Plakat zapowiadający tegoroczna Noc Kultury w Lublinie / Fot. mat.organizatorówTegoroczna edycja Nocy Kultury odbywa się pod hasłem: "Poczuj energię miasta". Lubelskie ulice zamienią się w energetyczno-kulturalne ciągi, pełne przepływających przez nie mieszkańców i turystów.

Przeglądając bogaty program imprez trudno się zdecydować.

Z głośników na Placu po Farze (wyjątkowo zaaranżowanym na te okoliczność epicentrum tej energii) popłynie bardzo specjalna muzyka - niecodzienne duety i repertuar przygotowany specjalnie na tę noc. Usłyszymy rock, regge, miejski folk, hip hop, jazz, soul, poezję śpiewaną. Wybuchowa mieszanka? Zobaczymy...

Nocne muzykowanie przypadnie w udziale Orkiestrze św. Mikołaja, która zawładnie Placem Zamkowym od 23.00. Na placu Łokietka z kolei stanie tajemnicza ściana dźwiękowa o mocy 17kW, od której odbijać się będzie głównie muzyka regge.
Plac Litewski natomiast zamieni się w "tygiel tańca" w różnym wykonaniu i w różnych stylach.

Na scenie pojawią się m.in. Tymon Tymański, Hubert Spięty Dobaczewski, Tomasz Budzyński, Candaleria Saenz Valiente i , Paweł Passini, Sylwia Lasok, Jerzy Słoma Słomiński.
Można będzie poznać twórczość poetów Lubelszczyzny – tych „zawodowych” i tych, którzy podejmą wyzwanie poetyckiego słów cięcia-gięcia w tę jedną noc.

Każde miasto musi widać mieć swój kultowy neon. Lublin taki neon miał – na równie kultowym Kinie Kosmos. Tenże neon zostanie „zrekonstruowany” i podłączony na nowo do prądu właśnie w ten weekend. Kinowych atrakcji będzie znacznie więcej – rozsiane po mieście projekcie różnych - w tym premierowych – filmów przyciągną niejednego kinomaniaka – raczej tego z „wysmakowanym” gustem.

Przy Placu Wolności stanie zielony Energetyzer miejski – ekologiczny „potykacz” w Centrum miasta.

To tylko nieliczne atrakcje, które udało mi się "wyłuskać" z rozbudowanej "oferty" lubelskiej Nocy Kultury.

Program dostępny na stronie http://www.nockultury.pl/Biuro_prasowe-1-70-4-13.html .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.