Facebook Google+ Twitter

Noc Muzealna w Czechach, czyli maraton kulturalny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-08 03:24

16 maja 2009 Republika Czeska, razem z czterdziestoma innymi krajami włączy się do projektu Europejskiej Nocy Muzealnej. Praskie muzea i galerie otworzą nocą swe podwoje 20 czerwca 2009.

Teatr Narodowy w Pradze / Fot. www.cz-museums.cz
Noc muzealna w Brnie, w ciągu kilku ostatnich lat stała się jedną z najpopularniejszych imprez kulturalnych miasta. 16 maja 2009 z wybiciem godziny osiemnastej otwarte zostaną drzwi 16 obiektów - muzeów, galerii i planetarium. Zwiedzanie zakończy się o północy. Bezpłatny transport do obiektów zapewni komunikacja miejska.

Brno zaprasza także na imprezy towarzyszące Nocy Muzealnej. W barokowym Pałacu Místodržitelskim zagra grupa Lucrezia Borgia, wystawę sztuki współczesnej w Pałacu Pražáka uzupełni grupa hiphopowa Čokovoko. Zamek Špilberk, znany jako więzienie narodów, w Noc Muzealną zaprasza na imprezę barokową z występami muzyków, fakirów, pokazami szermierki. Podczas nocnej wędrówki warto odwiedzić Planetarium i obserwatorium im. Mikołaja Kopernika. Wspaniały widok na oświetlone miasto możemy podziwiać z wieży widokowej Starego Ratusza.

Maraton kulturalny Praska Noc Muzealna wystartuje 20 czerwca 2009 o godzinie 19.00

W tym roku dla zwiedzających otworzy nocą swe podwoje ponad pięćdziesiąt obiektów udostępnionych przez 25 instytucji. Maraton potrwa do godziny pierwszej 21 czerwca. Po raz pierwszy do projektu włączy się m.in. Teatr Narodowy, Muzeum Ekotechniczne i Biblioteka Miejska.

Na zwiedzających czeka równiesz szereg imprez towarzyszących: projekcje filmowe i przedstawienia teatralne, występy taneczne i muzyczne, prezentacje unikatowych zbiorów. Muzeum Narodowe zaprasza na Noc Rzemiosł Tradycyjnych, Noc z Folklorem czy tajemniczą Noc Praskich Straszydeł.

Do poszczególnych miejsc będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Do obiektów wejdziemy za symboliczną opłatą lub bezpłatnie. Informacje o wszystkich imprezach odbywających się w ramach Festiwalu Nocy Muzealnych (15 maja – 20 czerwca 2009) znajdziemy na: www.cz-museums.cz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.