Facebook Google+ Twitter

Noc Muzeów 2013. Moc atrakcji: wystawy, wykłady, koncerty

Galerie, muzea i wiele innych instytucji już w najbliższą sobotę 18 maja zapraszają na Noc Muzeów. Na zwiedzających czeka moc atrakcji: wystawy, wykłady, koncerty, a także projekcje filmowe. Warto nie spać tej nocy!

 / Fot. Oficjalny plakat: Noc Muzeów 2013Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie Nocy Muzeów, w tym roku prawie 150 miast w Polsce weźmie udział w tym wydarzeniu. Zwiedzający będą mogli zobaczyć eksponaty, które do tej pory nie były prezentowane, lub które na co dzień nie są udostępniane. Również w wielu instytucjach odbywać się będą wystawy, wykłady czy koncerty.

W tym roku w samej tylko Warszawie do wzięcia udziału w Nocy Muzeów zgłosiło się aż 210 placówek: muzea, galerie, parafie, teatry, kluby i wiele innych instytucji. Na szczególną uwagę zasługują Muzeum Historii Żydów Polskich i Stadion Narodowy, które po raz pierwszy biorą udział w tym wydarzeniu. Z tej okazji przygotowali dla zwiedzających szereg atrakcji. Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na wystawę "Listy do tych co daleko" - jest to audiowizualna instalacja Petera Forgacsa z muzyką The Klezmatics. Ponadto, przez cały czas trwania Nocy Muzeów odbywać się będą projekcje filmowe, spacery po budynku, a także warsztaty otwarte. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach rodzinnych "Zbuduj swoje muzeum". O godz. 21 odbędzie się koncert Alte Zachen. Szczegółowy program można znaleźć na oficjalnej stronie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Również Stadion Narodowy gwarantuje wiele atrakcji. Zwiedzający będą mogli m.in. wejść na oświetloną płytę boiska, na trybuny przeznaczone dla VIP-ów. Odbywać się również będą spacery po stadionie (m.in. wejście do strefy zawodniczej, szatni zawodników, tunelu VIP i Loży Platynowej). Ponadto, Stadion Narodowy zaprasza na wystawę "Świat Wielkiego Futbolu", na której zaprezentowane zostanie ponad 1000 przedmiotów związanych z historią piłki nożnej. Wzięcie udziału w niektórych wydarzeniach wymaga wcześniejszej rejestracji, dlatego warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na oficjalnej stronie Stadionu Narodowego.

Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja, jednak nie we wszystkich miastach. Np. w Krakowie wydarzenie to odbędzie się noc wcześniej, z 17 na 18 maja. Wstęp do wszystkich instytucji będzie bezpłatny.

Spis miast, które biorą udział w Nocy Muzeów, a także ich szczegółowy program można znaleźć na oficjalnej stronie www.noc-muzeow.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.