Facebook Google+ Twitter

Noc Muzeów na Dworcu w Węgorzewie

18.05.2013 zapraszamy na Noc Muzeów na Dworcu w Węgorzewie. Przeczytamy dzienniki z podróży. Czekamy na kartki z podróży. W Noc Muzeów na Dworcu Węgorzewa - Obchodzimy 126 urodziny Ernsta Wiechrta.

 / Fot. Fundacja Dziedzictwo NaszeBędziemy tam razem z mikrofonem w Zielonym Archiwum Mówionej Historii. W Noc Muzeów na Dworcu Węgorzewa - Obchodzimy 126 urodziny Ernsta Wiecherta oraz Światowy Dzień Roślin. Wieczorem przygotowywana jest wyprawa szlakiem kolejowym ze starymi latarniami tzw. karbidówkami w poszukiwaniu ziół o zbawiennej mocy Św. Andrzeja. Pamiętacie krzyże podróżne na torach? to są właśnie krzyże Św. Andrzeja. W programie wspólne tworzenie Zielonej Księgi Mazurskiej Kolei. W tę noc dzieciaki mogą pomalować na zielono unikatowe kamyki ... być może na szczęśliwą drogę. Zatem ruszamy.... "ściskając w ręku kamyk zielony" bo już na stacji Węgorzewo stoi dziś wagon a w nim nasz mikrofon- zapraszamy wszystkich miłośników mazurskich kolei do wspólnego nagrania audycji.

Już za kilka godzin od 18.00 w Noc Muzeów jesteśmy na dworcu w Węgorzewie, a tam wystawa "Koleje mazurskie- pamięć wieku". Wystawa jako stała ekspozycja prezentuje historię kolejnictwa obszaru dawnych Prus Wschodnich oraz dzisiejszego woj. warmińsko- mazurskiego i Suwalszczyzny.

Składają się na nią: dokumenty instytucji i osób prywatnych, zdjęcia, mapy, ubiory kolejarskie, wyposażenie techniczne, elementy taboru kolejowego, wyposażenie wnętrz, tablice informacyjne. Razem z nami będą członkowie Stowarzyszenia Hobbystów Kolejowych i Warmińsko- Mazurskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Ale pamiętamy także o roślinach- zatem zbieramy je dziś w nocy na torach- sama jestem ciekawa co tam rośnie.

Współorganizatorem Nocy Muzeów na Dworcu w Węgorzewie są mazurskie stowarzyszenia: Stowarzyszenie Zielone Dzieci- Mrągowo, Zofia Wojciechowska ; Polskie Towarzystwo Numizmatyczne o/dz Mrągowo, Sławomir Stefaniak;
Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta, Czesław Ilwicki, Zofia Wojciechowska i Sławomir Stefaniak


więcej informacji na www.fdn.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.