Facebook Google+ Twitter

Noc muzeów - to już dziś

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-17 11:55

Dziś w Warszawie i innych miastach rozpoczną się imprezy związane z Nocą Muzeów.

Kolejną edycję Nocy Muzeów przygotowała stolica. Wystawy w ponad 120-tu warszawskich placówkach kulturalnych będzie można bezpłatnie oglądać do pierwszej w nocy.
Noc Muzeów zostanie zainaugurowana koncertem jazzowym Urszuli Dudziak na Rynku Starego Miasta. Ostatnią atrakcją (godz. 24.00) będzie widowisko Teatru Tancerzy Ognia „Salamandra", które odbędzie się przed Pałacem Kultury i Nauki.
Wśród placówek zaangażowanych w Noc Muzeów są nie tylko muzea, lecz także galerie, pracownie artystyczne i domy kultury. Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje rowerową grę miejską śladami "Przewodnika po Warszawie" z 1938 roku i przegląd filmów przedwojennych na dziedzińcu muzeum. Z kolei na Pradze, na podwórku Studia „Yola" przy ulicy Inżynierskiej 3, będzie można posłuchać muzyki Bogdana Hołowni.
Nie tylko wstęp na imprezy jest bezpłatny, ale również dojazd, który będzie jedną z głównych atrakcji Nocy Muzeów. Zwiedzający mogą podróżować między innymi, zabytkowymi autobusami, tak zwanymi "ogórkami".
Noc Muzeów odbędzie się w Warszawie po raz piąty, po raz trzeci jako element międzynarodowej akcji - Europejskiej Nocy Muzeów.

Dla zwiedzających będą otwarte również muzea w wielu innych miastach Polski. Między innymi w Krakowie, Zakopanem, Trójmieście, Łodzi, Szczecinie i Kazimierzu Dolnym.
W tym roku w Nocy Muzeów po raz pierwszy będzie uczestniczyć Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. W gmachu głównym Muzeum będzie można obejrzeć najstarsze góralskie ubrania oraz pamiątki po Sabale.
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu zostanie otwarty muzealny skarbiec, a następnie odbędzie się prezentacja arcydzieł złotnictwa z kolekcji muzeum. Wystawione zostaną eksponaty dotąd niepokazywane publiczności.
W Łodzi po raz pierwszy będzie można oglądać zbiory: Muzeum Farmacji, Muzeum Komunikacji Miejskiej oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne zaprasza natomiast na specjalną wystawę lalek z nagrodzonego Oscarem filmu animowanego "Piotruś i wilk", zrealizowanego w łódzkim Semaforze.
Noc Muzeów w Krakowie odbyła się dzień wcześniej. Jedną z nowych atrakcji był spacer murami obronnymi miasta w towarzystwie rycerzy, dam dworu i mieszczan w dawnych strojach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wystawa " Horyzont zdarzeń" - Warszawski festiwal fotografii artystycznej noc muzeów 2009 - zobacz w jakim kierunku idzie polska fotografia. Sprawdź to: http://www.youtube.com/watch?v=k84elz6eMnU

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajnie, a muzeum w moim mieście na pewno będzie straszyć... pustkami :)
Muzeum Przyrody i Techniki
http://www.ekomuzeum.pl/index.php?PHPSESSID=c5e61f3cab4de322b530830 06123c57

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.