Facebook Google+ Twitter

Noc muzeów w Katowicach.

W nocy z 20 na 21 maja, jak co roku w mieście odbyła się noc muzeów. Te nieco zapomniane już dzisiaj przybytki wraz z innymi instytucjami kultury udostępniono mieszkańcom do zwiedzania w niecodziennych godzinach.

Plakat reklamujący wydarzenie. / Fot. x Oczywiście jak w przypadku poprzednich edycji wydarzenia, zwiedzający nie musieli płacić za wstęp do instytucji kultury na terenie miasta. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. Antoni Cygan. Miasto Katowice udostępniło również specjalne, bezpłatne autobusy którymi mieszkańcy mogli dotrzeć do miejsca muzeów, które chcieli odwiedzić.

W ramach nocy muzeów dla mieszkańców udostępnione do zwiedzania zostały m.in. sale Muzeum Historii Katowic, Akademia Muzyczna im.Karola Szymanowskiego Akademii Sztuk pięknych, Biblioteki Śląskiej czy Muzeum przy kopalni "Wujek".

Głównym zadaniem nocy muzeów miało być zachęcenie mieszkańców miasta do zwiedzania instytucji kultury, co niestety jest dzisiaj dla przeciętnego mieszkańca rzadkością. Niewielu z nas odwiedza muzea, korzysta z Biblioteki Śląskiej czy wybiera się do Filharmonii Śląskiej. Wydarzenia takie jak noc muzeów z pewnością mają potencjał aby to zmienić.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Katowice


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aaaa. to już była 10 dni temu.... i jaka frekwencja? Katowice zmieniły niesamowicie. Miasto wygląda jak nie z tej planety. Prawie nie przypomina dawnych Katowic, gdzie biały kołnierzyk po 4 godzinach był czarny jak i szyja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.