Facebook Google+ Twitter

Noc Muzeów w Krakowie

Od godziny 21 do 1 nad ranem 22 krakowskie muzea czekają na odwiedzających. To niebywała okazja, aby obcować ze sztuką i to za symboliczną złotówkę!

Jak co roku przybędą tłumy krakowian i nie tylko. Niektórzy już od dawna magazynują na ten czas siły, by móc odstać swoje w kolejce i w tą jedną, wyjątkową noc zobaczyć jak najwięcej. A wszystko to za symboliczną złotówkę! Pozostanie ona cenną pamiątką, gdyż moneta jest wybita specjalnie na tą okazje.

Śladem podobnych inicjatyw w europejskich krajach teraz i my mamy szansę obcowania ze sztuką, bo na co dzień przyjemność ta jest niestety kosztowna.

Rynek Krakowski nocą / Fot. Jacek FilipekUroczystego otwarcie imprezy dokona o godz. 18.30 w Muzeum Historycznym prezydent miasta Jacek Majchrowski. Do 3. edycji tej kulturalnej imprezy dołączy Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Muzeum Geologiczne oraz Muzeum Galicja. Zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących: koncert teatru „Stygmator” w Ogrodzie Botanicznym, wystawę „Dary Papieskie” dedykowana Janowi Pawłowi II muzeów Muzeum Archidiecezjalnym, swoje dziedzictwo kulturowe zaprezentuje również Nowa-Huta w oddziale Muzeum Historycznego na osiedlu Słonecznym.

Dla uczestników Nocy Muzeów” krakowskie MPK przygotowało dwie specjalne linie N1 z Bronowic do Cichego Kącika oraz N2 kursująca do Placu Centralnego. Do darmowego przejazdu uprawnia bilet – moneta, wstępu do muzeów.

Adresy i szczegółowy program muzeów znajdziecie na stronie:
http://www.krakow.pl/miasto/nocmuzeow.php?id=nocmuzeow/noc.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wystawa " Horyzont zdarzeń" - Warszawski festiwal fotografii artystycznej noc muzeów 2009 - zobacz w jakim kierunku idzie polska fotografia. Sprawdź to: http://www.youtube.com/watch?v=k84elz6eMnU

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.