Facebook Google+ Twitter

Noc Muzeów w Krakowie

Już po raz szósty krakowianie mogą wybrać się na nocne zwiedzanie muzeów. Inauguracją będzie otwarcie odrestaurowanej zajezdni tramwajowej. Impreza rozpocznie się o godz. 18.

Plakat Nocy Muzeów / Fot. źródło www.kraków.plTa noc z pewnością będzie wyjątkowa. Zamiast do klubów czy spać, turyści i krakowianie udadzą się do muzeów. To jedyna taka możliwość w roku by nie tylko nocą zwiedzić muzea, ale także by zobaczyć niedostępne na co dzień ekspozycje.

Atrakcji będzie w tym roku mnóstwo. Zwiedzający mogą zajrzeć do 27 instytucji muzealnych (nie tylko miejskich czy wojewódzkich, ale też ministerialnych, uczelnianych, prywatnych) i galerii. Mogą wziąć udział w licznych lekcjach pokazowych w muzeach, warsztatach, pokazach walk rycerskich, prezentacjach multimedialnych oraz koncertach w zabytkowych wnętrzach.

Po raz pierwszy zwiedzać muzea możemy za darmo. Przy wejściach dostaniemy darmową kartę wstępu, która na ten wieczór stanie się także biletem na komunikację miejską (po mieście będą jeździć specjalne linie rozwożące zwiedzających). W poprzednich edycjach by móc zwiedzać trzeba było zakupić specjalnie wybijaną monetę za symboliczną złotówkę.

Zwiedzający mają do swojej dyspozycji m.in. Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historii Fotografii, Muzeum Lotnictwa Polskiego (czynne aż do godz. 2.00) czy Dom Józefa Mehoffera. Po raz pierwszy możemy odwiedzić Muzeum Opactwa w Tyńcu (w ramach obchodów 70. rocznicy powrotu Benedyktynów do Tyńca) i Ogród Doświadczeń – stałą plenerową ekspozycję interaktywną na terenie Parku Lotników Polskich, gdzie będziemy mieli okazję posłuchać koncertu muzyki symfonicznej nawiązującej metaforycznie do miejsca.

Noc Muzeów z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. "Mamy czym się chwalić" - mówi Renata Lisowska, rzecznik prasowy prezydenta miasta dla "Echa miasta".
"W trakcie pierwszej edycji wydarzenia w 2004 roku progi muzeów przekroczyło 30 tys. zwiedzających. W ostatnich latach ta liczba wzrosła pięciokrotnie i wynosi ponad w tej chwili 150 tys. Rozpoczyna ona cykl krakowskich nocy, do których poza muzealną, zaliczamy także teatralną, jazzu i sakralną".

Transmisję z przebiegu Nocy Muzeów będzie można śledzić na stronie internetowej: krakowskienoce.pl. Więcej informacji pod adresem: krakowskienoce.pl/noc-muzeow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wystawa " Horyzont zdarzeń" - Warszawski festiwal fotografii artystycznej noc muzeów 2009 - zobacz w jakim kierunku idzie polska fotografia. Sprawdź to: http://www.youtube.com/watch?v=k84elz6eMnU

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.05.2009 20:43

W ramach ciekawostki dodam, że owych monet, ktore "trzeba" bylo zakupic, brakowało zazwyczaj niedługo po otwarciu kas, więc była to bardziej pamiątka niż faktyczny bilet. W tym roku monety również bedą dostępne, jak wynika z informacji organizatorów, a czytając artykuł wystraszyłem się, że ta atrakcja nas w tym roku ominie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.