Facebook Google+ Twitter

Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich już 19 maja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-16 08:21

Żywe rzeźby, spacer z latarkami w poszukiwaniu duchów, zwiedzanie Rezydencji Królewskiej przy świecach oraz koncert legendarnej grupy Deep Forest to atrakcje, które czekają na odwiedzających podczas Nocy Muzeów 19 maja 2012 w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

 / Fot. materiały prasoweOd 19.00 do 2.00 zaplanowano zwiedzanie Pałacu na Wyspie przy świecach. W każdej sali będzie można spotkać „żywe rzeźby”, które opowiedzą o tajemnicach kolekcji króla Stanisława Augusta. Zwiedzający będą mieli także okazję zobaczyć XIX-wieczną gipsową kopię Piety - najsłynniejszej rzeźby Michała Anioła.

Przed Pałacem na Wyspie odbędą się także animacje dźwiękowo-wizualne i konkurs fotograficzny.

Dla najmłodszych, w godzinach 20.00-23.00 zaplanowano Noc Duchów, czyli tajemniczą wyprawę po Ogrodach Łazienkowskich w poszukiwaniu rzeźb plenerowych. Organizatorzy zapowiadają, że jak na Noc Duchów przystało, niektóre z rzeźb mogą ożyć. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą latarki oraz zgłosić udział w zabawie pod adresem mailowym: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Zbiórka w Starej Kordegardzie.

 / Fot. materiały prasowePod Pomnikiem Chopina, Stołeczna Estrada przygotowała największe wydarzenie muzyczne podczas tegorocznej Nocy Muzeów. O godz. 21.00 zagra legendarna grupa Deep Forest. Francuscy muzycy: Michel Sanchez i nagrodzony Emmy Eric Mouquet zagrają elektroniczne utwory zainspirowane muzyką etniczną z różnych miejsc świata. Z uwagi na miejsce, nie zabraknie również wątków chopinowskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.