Facebook Google+ Twitter

Noc Muzeów w Szczecinie. Jakie atrakcje na Zamku Książąt Pomorskich?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-19 11:39

W sobotnią noc będzie można zwiedzić pomieszczenia Zamku Książąt Pomorskich, które nigdy dotąd nie były udostępniane turystom.

Noc Muzeów w Szczecinie. Jakie atrakcje na Zamku Książąt Pomorskich? / Fot. Mateusz War/Wikipedia/CC 3.0/19 maja rozpoczyna się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. To doskonała okazja do obejrzenia Zamku Książąt Pomorskich, a w nim komnat, cel i innych tajemniczych pomieszczeń, oraz do zwiedzenia wystaw stałych i czasowych, np. zorganizowanych w ramach Dni Kultury Francuskiejwystaw fotograficznych "Kobieta na wojnie" Christine Spengler i "Francuscy fotografowie humaniści" Krystyny Łyczywek. Znajduje się tam również nowa wystawa malarstwa abstrakcyjnego Jerzego Zajączkowskiego "Kolorownik".

W Galerii Północnej można zobaczyć "Pralnię", na którą składają się najciekawsze plakaty profesorów i studentów z Akademii Sztuki oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Natomiast w Galerii Gotyckiej w ramach ekspozycji "Die blume ist verwelckt. Protestanckie funeralia na Pomorzu" prezentowane są zabytki dawnej sztuki pomorskiej, towarzyszące pamięci o zmarłych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

idpowiedź
  • idpowiedź
  • 20.05.2012 00:20

@Alex Woodrmoth .Skąd ty się urwałeś .Przybyłeś z jakiegoś obcego świata .Skąd przybyłeś , tam wracaj i wiedz ,ze na tym forum po polsku się pisze .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alex Woodrmoth
  • Alex Woodrmoth
  • 19.05.2012 15:05

Terrifying and horrible picture. If you do not see anything you have not seen it.
http://get4file.com/file/d9A69cA1A8d8/drzyzganko.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.