Facebook Google+ Twitter

Noc Naukowców w sześciu polskich miastach. Już 24 września

Poznań, Toruń, Gliwice, Tarnów, Kraków i Nowy Sącz zapraszają na Noc Naukowców 2010. 24 września będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach, wykładach i konkursach, które pozwolą spojrzeć inaczej na z pozoru nudną naukę.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krakownocnaukowcow.jpgNoc Naukowców to wydarzenie wyjątkowe. 24 września w całej Europie uczelnie zapraszają ciekawych świata na pokazy naukowe. Celem imprezy jest zbliżenie środowiska naukowców i zwykłych śmiertelników. Naukowcy chcą przekonać ludzi, że nauka nie musi sprowadzać się do nudnych obliczeń czy obszernych notatek. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców poszczególnych miast? Zobaczmy.

Poznań

Dla mieszkańców Poznania w tą wyjątkową noc otwarte będą Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Pokazom towarzyszyć będą konkursy, warsztaty oraz wykłady. Na niektóre z nich brakuje już miejsc, jednak na zdecydowaną większość atrakcji jeszcze można się "załapać". W Poznaniu poznamy m.in. tajemnice telefonów komórkowych czy dowiemy się o "świetle bez ściemniania". Szczegółowy program Nocy Naukowców w Poznaniu znajdziesz tutaj (KILKNIJ!)

Małopolska - Kraków, Nowy Sącz, Tarnów

 / Fot. PlakatMałopolskie instytucje naukowe zapraszają mieszkańców m.in. do Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Górniczo-Hutniczej, Instytutu Fizyki Jądrowej, Muzeum Inżynierii Miejskiej czy na Uniwersytet Jagielloński. Osoby, które postanowią wybrać się na krakowską edycję imprezy będą mogły zobaczyć m.in. jak wygląda "Świat robotów" czy fizyczne show. Aby wziąć udział w niektórych wykładach lub pokazach trzeba zarejestrować się na stronie Krakowskiej Nocy Naukowców. Osoby wybierające się na Noc Naukowców do Nowego Sącza będą mogły zobaczyć m.in. Podróż do mikroświata techniki i przyrody. Natomiast w Tarnowie będzie można zobaczyć interaktywny plac zabaw o nazwie "Alchemia zmysłów, kopalnia pomysłów".

Szczegółowy program imprezy w Małopolsce znajdziesz tutaj(KLIKNIJ!)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.