Facebook Google+ Twitter

Noc Spadających Gwiazd 2014

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-08 11:44

W noc z 12 na 13 sierpnia 2014 roku przypadnie największa aktywność roju Perseidów na naszym niebie. Jeśli jesteś marzycielem i masz głowę pełną życzeń do spełnienia – to wydarzenie jest dla Ciebie.

Sierpniowe niebo ponownie zapłonie nad Polską w malowniczym spektaklu spadających gwiazd – witaj w społeczności poławiaczy marzeń.

Najpiękniejszą noc w roku będą oglądać internauci z całej Polski. Na stronie wydarzenia akcji Noc Spadających Gwiazd 2014 gromadzą się po raz 5-ty, celem wspólnego podziwiania nocnego nieba i spełniania marzeń - jest ich już 120 tysięcy. Oficjalna 5-ta edycja Nocy Spadających Gwiazd to największe wydarzenie w social media w Polsce. Liczba „poławiaczy marzeń” dynamicznie rośnie. Każdej doby do Nocy Spadających Gwiazd dołączają kolejne tysiące osób.

Marzenia się spełniają
Widzisz spadającą gwiazdę? Zamknij oczy i pomyśl życzenie – ma ono szansę na spełnienie. Noc Spadających Gwiazd to wydarzenie pełne emocji – koncentruje się na dobrych odczuciach i marzeniach gromadząc ogromne pokłady pozytywnej energii. Zasady są proste: W ramach wydarzenia Nocy Spadających Gwiazd uformowano społeczność – ruch, do którego dołączyć może każdy, kto ma marzenia i chciałby je spełnić. Wystarczy w kulminacyjną noc z 12 na 13 sierpnia 2014 zadrzeć głowę do góry w oczekiwaniu na spektakl nocnego nieba. Wówczas będzie można zaobserwować nawet do 100 „spadających gwiazd” na godzinę.

Obserwatorzy z całej Polski
Wydarzenie tworzą internauci z głównych miast Polski tj. Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Lublina, Gdańska, Białegostoku, Szczecina czy Katowic. Jego uczestnikami są przede wszystkim ludzie młodzi do 24 roku życia. Najczęstszą formą obserwacji są organizujące się grupy znajomych, wspólnie rozkładających koce w obrębie obszarów miejskich – wynika z obserwacji i doświadczeń Organizatora. „Spadające gwiazdy najlepiej obserwować z dala od miejskiej łuny światła, która w znaczącym stopniu ogranicza możliwość podziwiania nocnego spektaklu” – mówi Przemysław Jaczewski, organizator i autor akcji Noc Spadających Gwiazd.

Spadające gwiazdy czyli Perseidy
Spadające gwiazdy to resztki roju perseidów spalających się w atmosferze Ziemi. Perseidy są jednym z najbardziej regularnych rojów, którego powstanie związane jest z przelotem komety 109P/Swift-Tuttle. Radiant roju podczas jego występowania będzie przemieszczał się przez gwiazdozbiory Kasjopei, Perseusza i Żyrafy. Największą aktywność na niebie będzie można zaobserwować w noc z wtorku na środę (12.08-13.08.2014). Samo zjawisko będzie można jeszcze oglądać do około 25 sierpnia 2014.
(Joanna Majkowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.