Facebook Google+ Twitter

Noc Świętych zamiast Halloween

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-23 19:55

Dzień Wszystkich Świętych, to szczególny dzień w naszej słowiańskiej, chrześcijańskiej kulturze. Halloween zaś jest wyrazem profanowania przez próby wciśnięcia pogańskich i celtyckich obrządków do wiary chrześcijańskiej.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. David Cheskin /PAPTrzeba nam więc wspólnymi siłami chronić to, co budowało naszą tożsamość przez wieki. Noc Świętych to promocja zadumy, nadziei i światła, zamiast ciemności pełnej strachu i duchów.

Już po raz trzeci młodzież diecezji bydgoskiej zaproszona jest w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października br., do kościoła św. Piotra i Pawła (Bydgoszcz, Plac Wolności). O godzinie 19.30 rozpocznie się tam "Noc Świętych", która ma być rodzajem chrześcijańskiej alternatywy dla "Halloween". Podczas tego spotkania, w nowatorski sposób zostaną zaprezentowane życiorysy kapłanów: św. Jana Marii Vianneya, św. Jana Bosco, św. o. Pio, św. Antoniego, św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nabożeństwu będzie towarzyszyć poezja ks. Jana Twardowskiego, relikwie świętych oraz stuła Jana Pawła II. Będzie czas na osobistą refleksję oraz wspólne przeżycie Mszy św.
Ocalmy tę noc dla Świętych, czyli przyjaciół życia, a nie śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Siemowit
  • Siemowit
  • 02.11.2010 21:40

Nie jestem jakimś zwolennikiem Halloween, ale pragnę zauważyć, że "Wszystkich Świętych" to tak naprawdę nasze, słowiańskie Dziady. Dziady są pogańskie - a to, co pogańskie jest etniczne, a więc dobre i naturalne. Oczywiście, jeśli ktoś jest chrześcijaninem to może mu pogański - etniczny rodowód przeszkadzać, (w końcu dzisiejsi chrześcijanie wolą przeć na zachód, do łaciny) ale wszystkie święta je mają, zwłaszcza święto ku czci Przodkom i zmarłym. Halloween to komercyjna i przetworzona wersja święta Samhain, którego to w ogóle nie przypomina. Po prostu komercja i tyle. To święto nie jest wg. mnie w ogóle pogańskie - pogańskie są święta etniczne - Noc Kupały, Święto Plonów, Szczodre Gody, Dziady itp. - i one mają wartość, natomiast Halloween to wynik pewnej globalizacji mającej na celu wymieszanie różnych kultur i zniszczenie ich tym sposobem - a wtedy droga do zawładnięcia ciemną masą powstałą w taki sposób będzie łatwa dla globalistów. Pozdrawiam, sława !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.