Facebook Google+ Twitter

Noc w Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Fani lotnictwa zobaczą samoloty, śmigłowce, łaziki marsjańskie i drony

Noc w Instytucie Lotnictwa w Warszawie to impreza, która już po raz szósty przyciągnie wielbicieli samolotów, sond kosmicznych, nauki i techniki. Instytut zaprasza 16 października od godziny 17 do 23.

 / Fot. materiały prasoweNoc w Instytucie Lotnictwa to największa w Warszawie impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich. W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk. Zaprezentowanych zostanie wiele atrakcji związanych z lotnictwem, nowymi technologiami oraz kosmosem. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia, niedostępnego na co dzień, Intytutu Lotnictwa w Warszawie!

– Chcemy, aby tegoroczna „Noc w Instytucie Lotnictwa” była jeszcze ciekawsza niż w latach ubiegłych. Dlatego staramy się o wyjątkowych partnerów. W tym roku będzie można z bliska obejrzeć ponad 20 samolotów i śmigłowców.

Goście będą też mogli zobaczyć najnowsze wiatrakowce, łaziki marsjańskie, latające bezzałogowce, symulatory lotu, gigantyczne silniki lotnicze, tunele aerodynamiczne (w tym największy w Polsce), laboratoria materiałowe, najnowocześniejsze mikroskopy, lotnicze artefakty archeologiczne, mobilne roboty.

Będą też mogli spotkać pilotów cywilnych i wojskowych oraz kosmonautów, ekspertów w dziedzinie technik lotniczych, porozmawiać z przedstawicielami warszawskich lotnisk. Prowadzone tez będą nocne obserwacje nieba z użyciem nowoczesnych teleskopów – opowiada o atrakcjach Marek Gospodarczyk, szef imprezy.

Od godziny 17:00 do godziny 23:00 każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i ciekawie spędzić czas. Odwiedzający będą mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczenia z bliska samolotów, śmigłowców, szybowców, ale także będą mogli wsiąść do ich kabin! Na specjalnej wystawie zostanie zaprezentowana wyjątkowo szeroka gama latających pojazdów bezzałogowych.

Goście Instytutu będą mogli zobaczyć również m.in. nocne pokazy bezzałogowców, pokazy straży pożarnej oraz wspaniale oświetloną fontannę. Gratką dla spotterów będzie możliwość fotografowania z bliska lądujących i startujących samolotów z Lotniska im. F. Chopina.

Czytaj także: Zobacz rejon Marsa, w którym walczył o życie bohater "Marsjanina" (wideo)


Swoje umiejętności będzie można poćwiczyć także na warsztatach nocnej fotografii lotniczej. Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji będą warsztaty rzeźbienia w lodzie – efekt finalny prac zostanie profesjonalnie podświetlony. Jak co roku, specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana iluminacja świetlna całego terenu.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.