Facebook Google+ Twitter

Noc wyborcza Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 08:54

Barack Obama spędzi noc wyborczą na imprezie na świeżym powietrzu w Chicago. Ogłosił to sztab kandydata Demokratów.

Piknik w Grant Parku będzie jedną z największych imprez w historii miasta.

Noc wyborcza Baracka Obamy ma być zupełnie inna od dotychczasowych, zarówno organizowanych przez Demokratów jak i Republikanów. Po raz pierwszy od 12 lat kandydat będzie przemawiał podczas publicznej imprezy. W dodatku nie będzie to zamknięta przestrzeń, ale park, który może pomieścić nawet milion osób.

To właśnie tutaj 29 lat temu Jan Paweł II odprawił mszę dla mieszkańców Chicago. W Grant Parku organizowane są też wielkie koncerty, takie jak słynny rockowy festiwal Lollapalooza.

Od kilku dni w parku budowane są gigantyczna scena oraz telebimy. Sztab Obamy spodziewa się kilkudziesięciu tysięcy zwolenników, którzy jak twierdzą Demokraci, będą świętować wyborcze zwycięstwo swojego kandydata. Uczestników może być jednak nieco mniej, bo według prognoz, w nocy z 4 na 5 listopada temperatura w Chicago może spaść nawet poniżej zera.

Koszty zabezpieczenia największej od kilku lat imprezy w mieście szacuje się na 2 miliony dolarów. Sztab Obamy zapowiedział, że pokryje wszystkie związane z tym wydatki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.