Facebook Google+ Twitter

"Noc z Andersenem" w Dąbrowie Górniczej

W nocy z 26 na 27 marca br. w miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się ósma edycja "Nocy z Andersenem". W imprezie weźmie udział ponad 100 najmłodszych mieszkańców miasta.

 / Fot. Mirosława Kasowska Tego typu spotkania organizowane są w wielu krajach z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin duńskiego bajkopisarza. Nietypowy jest już sam bilet wstępu. To własnoręcznie wykonana karta urodzinowa dla pana Andersena, który urodził się 205 lat temu. Dzieci zostaną powitane przez pracowników biblioteki przebranych za bajkowe postaci. To właśnie oni przez całą noc będą zapewniać atrakcje i jednocześnie opiekować się maluchami.

W programie przewidziano m.in. przedstawienia teatralne. Mali widzowie zobaczą "Calineczkę" uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz spektakl "Król Bul" dąbrowskiego Teatru Apriori. Oprócz tego odbędzie się niezliczona ilość konkursów, pokazy żonglersko-szczudlarskie, różnorodne zabawy oraz głośne czytanie utworów Andersena. O północy podany zostanie tort.

Zmęczone dzieci będą mogły odpocząć na Bajecznej Polanie urządzonej między regałami z książkami. Czekają tam na nie miękkie materace. O to by maluchy nie były głodne zadba Restauracja Hotelu "Malta", która na tę okazję przygotowała baśniowe menu. Impreza odbędzie się w iście bajkowej scenerii. Towarzyszy jej wystawa "Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej". Patronat nad całością przedsięwzięcia objął Duński Instytut Kultury w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.