Facebook Google+ Twitter

Noc z Woodym Allenem

"Zakochani w Rzymie", "O północy w Paryżu", "Vicky Cristina Barcelona" oraz "Wszystko gra" - wszystkie te filmy można było obejrzeć 25 sierpnia podczas ENEMEFu, odbywającego się m.in. w rzeszowskim Multikinie.

 / Fot. ENEMEFPrzed wejściem do sali kinowej wszyscy uczestnicy ENEMEF'u otrzymali arkusze z pytaniami dotyczącymi, w głównej mierze, Woody'ego Allena. Można było je wypełnić i wrzucić do specjalnie urny. W przypadku odpowiedzenia poprawnie na wszystkie 4 pytania lub na 3 znajdujące się na kartce oraz 1 dodatkowe, w nagrodę otrzymywało się bilet lotniczy ufundowany przez linie Ryanair.

ENEMEF rozpoczął się od premierowego pokazu "Zakochanych w Rzymie", w którym wystąpił sam Woody Allen, przedstawiając siebie jako emerytowanego reżysera operowego mającego lęk przed lataniem samolotami. Następnymi projekcjami były, w kolejności, "Vicki Cristina Barcelona" - z niesamowitą rolą Penélope Cruz, "O północy w Paryżu" oraz "Wszystko gra".

Pomiędzy kolejnymi filmami były przerwy, w których można było skorzystać z toalety, kupić jakąś przekąskę lub napój, omówić poprzednio puszczany film z towarzyszem, bez większego pośpiechu i stresu, że nie zdąży się na kolejny pokaz.

Jak powszechnie wiadomo, Woody Allen jest reżyserem dosyć specyficznym, którego styl nie każdemu przypada do gusty. Można się było o tym przekonać podczas rzeszowskiego ENEMEF'u. Tak jak na początku sala licząca nieco ponad 300 osób była wypełniona prawie w całości, tak po każdym wyświetlonym filmie w pozostawało w niej mniej osób.

ENEMEF pod względem technicznym oceniam pozytywnie, poza jednym wyjątkiem. Podczas wyświetlania "O północy w Paryżu" w sali zrobiło się bardzo chłodno, a dźwięk za bardzo "podkręcono". Na szczęście szybko skorygowano niedoskonałości.

Ci, którzy zdecydowali się spędzić tę noc w łóżku, przeznaczając ją na sen, zamiast oglądać dzieła Woody'ego Allena na wielkim ekranie, powinni żałować tej decyzji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.