Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29183 miejsce

Noc Żywych Bębnów na 7. urodziny City Bum Bum

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 16:16

W tym roku City Bum Bum, pierwsza polska szkoła perkusji zachodnioafrykańskiej, obchodzi swoje siódme urodziny.

Z tej okazji zapraszamy 26 czerwca 2010 r. w sobotę do klubu Wytwórnia w Łodzi (Łąkowa 29)Ł na wyjątkowy koncert: "Noc Żywych Bębnów" - święto zachodnioafrykańskiej muzyki perkusyjnej.

Noc Żywych Bębnów to jedyna taka impreza w kraju, która przyciąga wierną widownię swoim klimatem i unikatowym charakterem. Poprzednie edycje urodzin City Bum Bum, ściągające ponad pół-tysięczną widownię bawiącą się do rana przy muzyce afrykańskich bębnów, okazały się ewenementem w klubowych warunkach Łodzi i potwierdziły wyjątkową markę imprezy, która z każdym rokiem podnosi sobie poprzeczkę, nic nie tracąc przy tym ze swojej autentycznej, spontanicznej i prawie rodzinnej atmosfery.

W tym roku zapowiada się równie gorące wydarzenie przynoszące muzykę i taniec Afryki Zachodniej do centrum Polski. Celem Nocy Żywych Bębnów jest z jednej strony prezentacja profesjonalnych artystów inspirujących się tradycyjną muzyką perkusyjną z Afryki Zachodniej, a z drugiej – ukazanie fenomenu bębnów w szerszym kontekście społecznym. Tej nocy wystąpią na scenie ludzie z zupełnie różnych światów, których połączyła wspólna pasja grania na afrykańskich bębnach.

Koncert otworzy występ wszystkich grup warsztatowych City Bum Bum. Na bębnach djembe
i doundoun zagrają osoby dorosłe i małe dzieci; ci, którzy grali już wiele koncertów oraz ci, dla których będzie to sceniczny debiut. To absolutnie szczery i autentyczny przekaz, który udowadnia, że nie tylko każdy może wypowiadać się w muzyce, ale też może zagrać prawdziwy koncert dla dużej publiczności.

To jedyna tak naprawdę okazja w roku, aby zobaczyć muzyczny rozwój naszych studentów. Obok grup początkujących wystąpią grupy grające od kilku lat – wszystkie w repertuarze tradycyjnych rytmów Mandingue.

Wydarzeniem wieczoru będzie wspólny występ Seckou Keita, tradycyjnego Griotta, wybitnego wirtuoza kory (zachodnioafrykańskiej harfy) i światowego mistrza djembe, Fanty Konate – znakomitej gwinejskiej piosenkarki i tancerki goszczącej po raz pierwszy w Polsce wraz
z połączonymi siłami trzech czołowych zespołów polskiej sceny afro-perkusyjnej: gospodarzy imprezy City Bum Bum, warszawskiej formacji Konoba i wrocławskiego zespołu Foliba.
Występ zapowiada się jako wulkan energii, koloru i radości życia: muzyka, taniec i śpiew będą podstawą koncertu pomyślanego jako rodzaj przedstawienia, w którym odpowiednie napięcie budować będą rytm, melodia, choreografie i specjalnie przygotowana inscenizacja. To będzie najważniejsze wydarzenie koncertowe polskiej sceny djembe w tym roku.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.