Facebook Google+ Twitter

Noce jazzowe w klubie Hemisphere w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-27 13:01

Zbigniew Namysłowski i Janusz Skowron to tylko niektórzy muzycy jazzowi, których będzie można usłyszeć w czasie „Bednarska & CALISIA Jazz Nights hosted by InterContinental Warszawa”.

Zbigniew Namysłowski i Janusz Skowron to tylko niektórzy znani muzycy jazzowi, których będzie można usłyszeć w czasie „Bednarska & CALISIA Jazz Nights hosted by InterContinental Warszawa”. To cykl koncertów, na które zapraszają wszystkich miłośników tego gatunku muzyki: CALISIA – polska marka, znana z pięknego brzmienia fortepianów, Wydział Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Klub HEMISPHERE Hotelu InterContinental Warszawa. Na publiczność czeka wyjątkowa atrakcja - pianiści zagrają na instrumencie CALISIA M-222, w rzadko spotykanym kolorze - jaskrawoczerwonym!

Koncerty, organizowane już po raz drugi, to projekt edukacyjny, dlatego, tak jak w jego ubiegłorocznej edycji, fani jazzu usłyszą nie tylko wybitnych jazzmanów, ale także nauczycieli oraz absolwentów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Wśród wykonawców są m.in.: Jump Swing Orkiestra Ryszarda Borowskiego, Janusz Szrom, Piotr Wrombel, Mariusz Mielczarek, Piotr Rodowicz, Michael „Patches” Stewart i Kwintet Piotra Zabrodzkiego.

Repertuar jest wyjątkowo dynamiczny i różnorodny, a zaprezentują go muzycy grający w zespołach pop i jazz, znani z udziału w festiwalach muzycznych, programach telewizyjnych i radiowych. Cykl rozpocznie tzw. NU JAZZ, czyli nowe brzmienie klasyki jazzu w aranżacji i wykonaniu muzyków oraz młodzieży ze szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej. W czasie kolejnych spotkań publiczność wysłucha lekkiego, porywającego do tańca repertuaru swingowo-jazzowego w klimacie muzyki z lat 30. i 40., który zagra Jump Swing Orkiestra Ryszarda Borowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.