Facebook Google+ Twitter

Nocna ratunkowa akcja Anakondy na Bałtyku

Dwie godziny po północy (niedziela, 30 listopada) do chorego Szweda na promie Stena Vision wyleciał śmigłowiec ratunkowy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. Po udanej akcji ratowniczej chorego przekazano medykom w Gdyni.

 / Fot. Materiał MW RPByła to trzecia w tym miesiącu, i szesnasta w 2014 roku, akcja służb ratowniczych lotnictwa Marynarki Wojennej RP. Tym razem na promie znajdującym się sto kilometrów na północ od Rozewia pomocy potrzebował 45-letni pasażer ze Szwecji. Do akcji przystąpiła dyżurna załoga śmigłowca ratowniczego W-3RM „Anakonda” z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego MW RP w Gdyni Babich Dołach.

Przy mroźnej pogodzie, po udzieleniu pierwszej pomocy, chorego z bólami w klatce piersiowej ratownicy podjęli na śmigłowiec i odtransportowali do Gdyni. Na lotnisku przejęła go załoga pogotowia ratunkowego. Cała akcja ratownicza trwała blisko dwie godziny.

Przypomnijmy, że lotnicy z Marynarki Wojennej RP są jedynymi w Polsce, którzy utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. Ich śmigłowce W-3RM „Anakonda”, Mi-14PŁ/R oraz samolot patrolowy „Bryza” pełnią całodobowe dyżury w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego. Na stałe stacjonują na lotniskach w Gdyni Babich Dołach, Darłowie i Siemirowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.