Facebook Google+ Twitter

"Nocna zamieć" - doskonały kryminał o ludzkiej naturze

„Nocna zamieć” Johana Theorina to drugi - po „Zmierzchu” - kryminał skandynawskiego autora, który ukazał się w Polsce. Znakomity, wciągający i zaskakujący do niemalże ostatniej strony.

Okładka książki "Nocna zamieć" Johana Theorina. / Fot. Wydawnictwo CzarneBohaterami „Nocnej zamieci” jest rodzina z dwójką dzieci, która przeprowadza się do starego, opuszczonego i wymagającego remontu domu, po to by wreszcie zaznać spokoju. Opuszczają centrum Sztokholmu, także po to, by zostawić za sobą mroczną tajemnicę. Co się wydarzy? Następujące po sobie, nie zawsze w porządku chronologicznym, zdarzenia stopniowo roztaczają przed czytelnikiem zawiłości tego znakomitego kryminału.

Bardzo ciekawy jest sposób, w jaki Theorin prowadzi swoją opowieść. Mamy tu kilka, pozornie nie połączonych ze sobą wątków, które autor stopniowo prezentuje aż do zaskakującego finału. To jakby stopklatki, filmowe obrazy. Właściwie cała książka napisana jest w taki sposób, że stanowi gotowy scenariusz filmowy. Niebywale plastyczny, momentami zapierający dech w piersiach (zwłaszcza gdy czyta się ją w środku nocy, w cichym pokoju).

„Nocna zamieć” to także ciekawe studium ludzkiej natury. Dokładniej - mrocznego jej aspektu. Autor rysuje bowiem swoje postaci w taki sposób, że niemal każda nosi w sobie mroczną tajemnicę.

Książka jest bardzo dobrze napisana, trudno się od niej oderwać. Ponadto nie jest to niewątpliwie kryminalne czytadło dla tych, którzy lubią mocne wrażenia wieczorową porą. To znakomity zapis wszystkiego co najbardziej ludzkie – bezbronności, lęku, żałoby i strachu, okraszone mroczną tajemnicą, którą każdy niemal człowiek nosi w sobie i bardzo niechętnie pozwala jej ujrzeć światło dzienne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

tu o tej samej książce link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytam z ochotą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.