Facebook Google+ Twitter

"Nocna zamieć" Johana Theorina od 18 stycznia w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-13 17:36

Już 18 stycznia w księgarniach pojawi się najnowsza powieść Johana Theorina pt. "Nocna zamieć". Johan Theorin jest autorem trzymających w napięciu kryminałów osadzonych na Olandii. Zarówno debiut, jak i kolejna książka były doskonale przyjęte w Szwecji, a "Zmierzch" również u nas był bardzo dobrze odebrany przez czytelników, jak i krytyków.

 / Fot. CzarneJoakim i Katrine Westinowie postanawiają przeprowadzić się ze Sztokholmu na północną Olandię. Uciekając przed pośpiechem i niewygodami życia w mieście, decydują się na zakup dużego drewnianego domu, niegdysiejszej siedziby latarników. Marzą, by osiedlić się tam na stałe i wychować dzieci w otoczeniu przyrody. Okazuje się jednak, że stary dom kryje wiele ponurych tajemnic, historii z przeszłości, które pragną, by je usłyszano. Gdy na rodzinę Joakima spada nieszczęście, musi on stawić czoła zarówno własnym demonom, jak i duchom tego miejsca.W drugiej części swego mrocznego kwartetu olandzkiego Johan Theorin po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w łączeniu wciągającej fabuły kryminalnej z pasjonującym opisem historii lokalnej społeczności. Prawdziwa uczta dla wielbicieli skandynawskich kryminałów.

"

"Sugestywne studium żałoby, straty i bezbronności, z zakończeniem, które zasługuje na najwyższe uznanie" - 
"The Guardian"

.

"Doskonale nakreślona historia (…). Pełnokrwiste postaci oraz świetna fabuła przemówią do każdego miłośnika kryminałów i thrillerów" - "Booklist".Za Nocną zamieć Johan Theorin otrzymał w 2009 roku Szklany Klucz - nagrodę literacką przyznawaną corocznie przez członków Skandynawskiego Stowarzyszenia Kryminalnego pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną. 
Książka otrzymała również nominację do nagrody Najlepszy Szwedzki Kryminał 2008 oraz nagrodę dla Najlepszej Książki Kryminalnej Roku (Basta Svenska Kriminalroman).

Johan Theorin (urodzony w 1963 roku w Göteborgu) jest dziennikarzem i pisarzem. Jego debiutancka książka "Zmierzch" od razu odniosła duży sukces artystyczny, komercyjny i międzynarodowy (prawa do książki sprzedane zostały do kilkunastu krajów). W 2007 pisarze i krytycy należący do Szwedzkiej Akademii Kryminału uznali ją za najlepszy debiut w kategorii „Mystery Novel”.

Johan Theorin porównywany jest do tak uznanych twórców kryminałów jak Stieg Larsson i Henning Mankell. W planach ma stworzenie cyklu luźno ze sobą powiązanych powieści, których akcja rozgrywać się będzie na Olandii.

Wydawnictwo Czarne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.