Facebook Google+ Twitter

Nocne nawałnice przeszły nad Polską

W całym kraju trwa usuwanie skutków nawałnic, które w czwartkową noc przeszły nad całą Polską. W wyniku silnych burz ucierpiały szczególnie Wielkopolska, Dolny Śląsk i Łódzkie.

Osiem osób zginęło w wyniku nawałnic, które przeszły w nocy z czwartku na piątek. Wiatr, wiejący z ogromna siłą, zrywał napotkane na swojej drodze linie wysokiego napięcia i powalał nawet najbardziej zakorzenione drzewa. Według Radia Wrocław wiatr momentami osiągał prędkość 100 km na godzinę, a w stolicy województwa dolnośląskiego na metr kwadratowy mogło spaść nawet 50 litrów wody.

Wichura spowodowała utrudnienia w ruchu komunikacyjnym. Zablokowane zostały drogi krajowe nr 3 i nr 5. Ponadto w okolicach Bolesławca kierowcy mogą mieć trudności z przejechaniem przez autostradę A-4.

W samej Legnicy (woj. dolnośląskie) do miejskiego szpitala trafiło około 30 poszkodowanych, także pięcioletnie dziecko. To właśnie tutaj przeszła trąba powietrzna, która zablokowała wyjazd szpitalnym karetkom. Ofiary śmiertelne wystąpiły również w takich miastach, jak Jaworzno, Podgórzyn oraz Świdnica. Mieszkańcy części Legnicy, Łodzi oraz Wrocławia zostali pozbawieni prądu.

Nie lepsza sytuacja panuje w Wielkopolsce. W Krotoszynie wypadkom uległo 17 osób, głównie na skutek porażenia prądem. Z kolei w Lesznie całkowicie wstrzymano ruch drogowy; stanął pociąg relacji Wrocław - Poznań. Zablokowana jest także droga krajowa nr 72 z Konina do Łodzi w okolicach Tuliszkowa (pow. turecki). Telefony urywają się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zalany tam został dworzec kolejowy. Na ludzkich tragediach się nie kończy. Z każdą godziną rosną straty materialne, wywołane przez uszkodzenia domów i samochodów.

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami. W ciągu najbliższej doby, z zachodu na wschód przemieszczała się będzie strefa gwałtownych burz, niosących intensywne opady deszczu i gradu. Może to powodować lokalne podtopienia. Następne dni nie przyniosą gwałtownych zmian. Nadal czekają nas wysokie temperatury oraz silne wyładowania atmosferyczne.Źródła: Dziennik.pl, TVN 24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.